Hard fork Terra
Hard fork Terra. Zdroj: Shutterstock.com/bumbumbo

Zakladateľ Do Kwon v stredu uviedol, že Terra otvorila hlasovanie o svojom vysoko spornom návrhu na hard fork blockchainu Terra. Predčasné hlasovanie naznačuje, že viac ako 78 % komunity je za fork blockchainu a vytvorenie Terra verzie 2.0. Asi 21,7 % držiteľov hlasovalo proti návrhu a uplatnilo právo veta.

Nová Terra zahodí nadväznosť na UST stablecoin, ktorý si ponechá staršia verzia. Stará Terra sa bude volať Terra Classic, zatiaľ čo jej pôvodný token sa bude volať LUNA classic.

Výsledky hlasovania o Terra
Výsledky hlasovania o Terra. Zdroj: coingape

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance odstránil tokeny LUNA a UST z ponuky

Kto stojí za návrhom hard forku Terra?

Doposiaľ odovzdalo svoj hlas len 54,9 milióna voličov z oprávnených 376,2 milióna. Hlasovanie bude otvorené sedem dní.

Návrh na hard fork predložila koalícia niekoľkých vývojárov, ktorí si hovoria Terra Builder Alliance. Skupina pozostáva z niekoľkých validátorov, ako aj aplikácií DeFi, ako sú Nebula Protocol, Nexus Protocol a Terraswap.

Návrh s názvom „LUNA Go Forward“ rozdelí reťazec na nový a vytvorí nový token LUNA. Tento token bude odovzdaný všetkým zainteresovaným. Terraform labs si zachovajú hlavnú úlohu pri udržiavaní infraštruktúry spoločnosti. Spustenie novej siete je naplánované na 27. mája.

Zatiaľ čo niekoľko individuálnych držiteľov sa postavilo proti hard forku, tento krok zaznamenal rastúcu podporu medzi vývojármi. Všetci členovia Builder Alliance vyjadrili svoju podporu ešte predtým, ako sa o návrhu dalo hlasovať. Alternatívou k forku, ktorý je presadzovaný niekoľkými významnými predstaviteľmi kryptomien, je použitie existujúcich rezerv spoločnosti na splatenie investorov zasiahnutých krachom.

Prečítaj si tiež: Youtuber tvrdí, že LUNA mu spôsobila stratu takmer 3 mil. $

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance