bitcoin

Prinášame vám novinku. Každodenný štrukturovaný prehľad najdôležitejších správ zo sveta kryptomien.

Veľryby zarobili na poslednej veľkej korekcií BTCRipple CEO tvrdí, že kryptomeny nie sú meny, ale digitálne aktíva – Nové burzy v Južnej Kórei – IRS naháňa neplatičov daní z kryptomien – Podľa Europolu sa cez kryptomeny vyperie 3-4 % špinavých peňazí – Japonský finančný úrad vydal prvé varovanie ohľadne investícií do kryptomien – India bude mať čoskoro vlastné zákony na Bitcoin – NVIDIA CEO tvrdí, že svet si na kryptomeny už zvykol.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa Falta.

BTC

Cena BTC sa v posledných týždňoch znížila až na 5,900 dolárov. V krátkej dobe stratila takmer 65 % svojej hodnoty. Na poklese zarobilo aj prerobilo mnoho obchodníkov s kryptomenami, ale “veľryby” – najväčší držitelia BTC – získali tisíce ďalších BTC, keď plne využili tento výrazný cenový pokles. Celý článok TU.

ETH, XRP, ADA, LTC, NEO, XLM, EOS, MIOTA

Prekvapivým vývojom udalostí je prehlásenie Brada Garlinghouse, CEO Ripple, ktorý odmietol termín “kryptomena” aj pre vlastné XRP tokeny. Podľa neho to nie sú meny, ale digitálne aktíva. Celý článok TU.

Burzy

V Južnej Kórei sa otvára mnoho nových búrz, aj keď nemôžu poskytovať plné služby kvôli regulačným problémom. Vzhľadom na to, že kórejská vláda presadzuje používanie reálnych mien pre účty, banky poskytovali iba depozitné služby pre fiat meny pre štyri najväčšie kryptoburzi v krajine. Celý článok TU.

Regulácie

IRS rozširuje svoje úsilie o dohľadanie majiteľov kryptomien, ktorí neplatia daň zo zisku. Celý článok TU.

Riaditeľ Europolu Rob Wainwright uviedol, že úrady naďalej majú problémy s bojom proti využívaniu kryptomien pre pranie špinavých peňazí. Celý článok TU.

Japonský finančný regulátor vydáva svoje prvé varovanie ohľadne využívania kryptomien ako spôsobu platby v Japonsku. Celý článok TU.

India bude mať čoskoro vlastné pravidlá týkajúce sa Bitcoinov. Už boli stanovené povinnosti rôznych regulátorov. Príslušné inštrukcie v súčasnej dobe dokončujú komplexnú vládnu politiku týkajúcu sa kryptomien. Celý článok TU.

Biznis

Generálny riaditeľ spoločnosti Nvidia Jen-Hsun Huang v nedávnom rozhovore povedal, že svet sa začal vyrovnávať s existenciou kryptomien. Celý článok TU.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
mth

Mne to stále nejde do hlavy. Ak je BTC na minime a tzv. veľryby ich lacno vykupujú v tisícoch ako sa píše v článku, tak by predsa ta cena BTC mala stúpať. Ved cena závisí od dopytu, a ten dopyt od veľryb tu je ak ho kupujú. Tak ako teda ?

Honza

Kupují ho od těch, kteří v panice prodávají a chvíli trvá, než se to projeví. Jakmile vykoupí nabídku levných BTC, můžou s výkupem přestat a k žádnému dalšímu nárůstu nedojde…