Celsius musí vrátiť prostriedky klientom
Celsius musí vrátiť prostriedky klientom. Zdroj: shutterstoc.com/Vladimir Gjorgiev/mundissima

Problémová platforma Celsius je aj naďalej predmetom súdnych sporov a diskusií. Klientom tejto spoločnosti podľa najnovších správ svitá na lepšie časy. Dôvodom je vyhlásenie súdu, podľa ktorého je spoločnosť Celsius povinná vyplatiť až 94 % prostriedkov klientov späť svojim majiteľom. Informoval o tom portál Watcher Guru.

Celsius musí vyplatiť klientov

Prekvapivo pozitívne sa s nariadením súdu v New Yorku vyrovnala aj spoločnosť Celsius, ktorá o tom dokonca informovala na svojom Twitterovom účte. 94 % klientov si tak bude môcť svoje prostriedky vybrať, zatiaľ čo zvyšných 6 % si musí počkať na ďalšie rozhodnutie súdu.

Pokiaľ oprávnený používateľ neaktualizuje svoj účet, nebude si môcť vybrať svoje distribuované aktíva z úschovy,“ uvádza sa v ďalšom príspevku spoločnosti Celsius.

Klienti, ktorým bude umožnený výber, musia pred tým zrealizovať povinnú aktualizáciu údajov, ktoré sú povinným nariadením v boji proti praniu špinavých peňazí.

Prečítaj si tiež: Známy predstaviteľ blockchainového sektoru – Wall Street vstupuje na trh s kryptomenami

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Závažným faktom je aj zistenie hlavného vyšetrovateľa tohto krachu, ktorým je Shoba Pillaya. Podľa jeho slov mala spoločnosť Celsius problémy už od roku 2020 a nie 2022 tak ako sa všade uvádza.

Problémy spoločnosti Celsius sa nezačali v roku 2022. Vážne problémy sa datujú minimálne od roku 2020 po tom, ako spoločnosť Celsius začala používať aktíva zákazníkov na financovanie prevádzkových nákladov a odmien,“ uvádza vyšetrovateľ.

Ešte 4. septembra 2022 sme vás v našom článku: Klienti služby Celsius podali petíciu za vrátenie finančných prostriedkov, informovali o nespokojnosti niektorých klientov.

Skupina viac ako 60 nespokojných klientov podala v tom období na konkurzný súd žiadosť o vrátenie svojich finančných prostriedkov v celkovej hodnote viac ako 22,5 milióna amerických dolárov. Zdá sa, že ich úsilie sa vyplatilo.

Čítaj ďalej: Dokáže bitcoin zdolať hranicu 24 000 dolárov? Známy index naznačuje opak a výpredaj