Celsius má na krku žalobu
Celsius má na krku žalobu. Zdroj: Shutterstock.com/mundissima

Problémová platforma Celsius, ktorá je predmetom kritiky pre pozastavenie výberov svojim klientom, čelí ďalšiemu závažnému obvineniu. Tentokrát ju zažaloval bývalý zamestnanec, ktorý tvrdí, že ide o Ponziho schému.

Celsius čelí žalobe

Platforma, ktorá poskytuje kryptomenové pôžičky, čelí v poslednom období veľkým problémom, ktoré ju dohnali až do krachu. Ako keby tých problémov nebolo málo, spoločnosť čelí aj žalobe. Zažaloval ju totiž bývalý zamestnanec, ktorý je presvedčený, že ide o Ponziho schému. Aj preto boli podľa jeho názoru zmrazené výbery z účtov klientov.

Jason Stone pôsobil v minulosti v spoločnosti Celsius ako investičný manažér. Po odchode si založil vlastnú firmu s názvom KeyFi. Podľa jeho slov bola spoločnosť Celsius preukázateľne zapojená do manipulácie na trhu s kryptomenami. Okrem toho neboli do dnešného dňa vypracované akékoľvek základné účtovné opatrenia pre ochranu vkladov klientov.

Prečítaj si tiež: Tieto pravidlá vám môžu uľahčiť zaobchádzanie s peniazmi v čase recesie

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Využili Bitcoin pre nárast tokenu CEL

Predstavitelia spoločnosti Celsius vraj usilovali len o vlastné obohatenie a využili na to bitcoiny. Nie však svoje, ale tie, ktoré vložili zákazníci. Týmto spôsobom umelo navyšovali cenu tokenu CEL.

Zistili sme, že nás spoločnosť Celsius klamala. Nezabezpečovali naše aktivity, ani nezabezpečovala výkyvy cien kryptomenových aktív. Celé portfólio spoločnosti malo holú expozíciu voči trhu.“

V žalobe sa taktiež uvádza, že spoločnosť nedisponovala dostatočne veľkým kapitálom, ktorý by mal pokryť výbery klientov. Celsius má tak presne 20 dní, aby reagoval na dané obvinenia.

Stone si je svojimi obvineniami istý a poukázal na to, že vie všetko dokázať. Celsius podľa jeho slov nevypracoval žiadnu investičnú stratégiu a nemal žiadny rozumný základ.

Zúfalo hľadali potenciálnu investíciu, ktorá by im mohla zarobiť viac, ako dlhovali svojim vkladateľom.“

Čítaj ďalej: Revolúcia pre digitálny svet, Európska únia schválila dôležité regulácie