Wall Street plánuje vstúpiť do sektoru kryptomien
Wall Street plánuje vstúpiť do sektoru kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Stuart Monk/Avi Rozen

Podľa generálneho riaditeľa asociácie blockchainových spoločností v USA sa Wall Street chystá na veľký vstup do kryptomenového odvetvia. O tejto udalosti ako prvý informoval portál Coin Edition, ktorý zdieľal video známeho analytika s pseudonymom „Wolf of all streets“.

Wall Street a kryptomeny

Gary Cordone stojí na čele floridskej asociácie blockchainových spoločností. Pred nedávnom sa v relácií kryptomenového analytika Scotta Melkera vyjadril, že už čoskoro budeme svedkami vstupu veľkých hráčov a korporácií do sektoru kryptomien.

Cordone vzápätí dodal, že sa spomínané korporácie snažia angažovať viacero dôležitých ľudí, ktorí majú celý proces riadiť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Ak by sa naplnili jeho slová, vstup veľkých hráčov by bol pre trh s kryptomenami veľkým míľnikom. Scott Melker vo svojom videu zdôraznil ďalší aspekt, ktorý môže zohrať v budúcnosti kryptomien dôležitú úlohu. Ide o zapojenie mladých inteligentných ľudí na univerzitách.

V závere videa Gary Cordone uviedol, že ďalší boom, ktorý čoskoro príde, bude úplne odlišný ako tie predošlé. Aj to je dôvod, prečo sa veľkí investori z Wall Street chystajú vstúpiť do sveta kryptomien, ktorý dozrel a dokázal odolať nástrahám z minulého roka.

Názor Garyho Cordona priamo potvrdzuje aj nedávny prieskum, o ktorom informoval portál News Bitcoin. Spoločnosť Nickel Digital Asset zverejnila odpovede viac ako 200 inštitucionálnych investorov, z ktorých až 65 % očakáva, že sa bitcoin v priebehu tohto roka dostane na hranicu 100 000 dolárov.

Viac si môžete prečítať v našom článku: Bitcoin dosiahne v tomto roku 100 000 dolárov – tento scenár očakáva až 65% inštitucionálnych investorov