Nigéria centrálna banka kryptomeny
Nigéria centrálna banka kryptomeny, zdroj: www.shutterstock.com/LukaszStefanski

Vo februári tohto roku Nigérijská centrálna banka (CBN) zakázala všetkým bankám povoľovať akékoľvek služby spojené s kryptomenami v krajine pre obavy z nelegálnych činností.

Centrálna banka Nigérie údajne priamo nariadila všetkým komerčným bankám v krajine zmraziť účty niekoľkým osobám zapojeným do obchodovania s kryptomenami.

Mohlo by ťa zaujímať: BTC vytvára rovnaký fraktál ako v roku 2013 – vrchol by mohol dosiahnuť 200 000 $

Centrálna banka má dôvod sa obávať

Podľa nedávnej správy nigérijského spravodajstva „Peoples Gazette“, vedúci finančnej inšpekcie centrálnej banky J. Y. Mammanand nariadil banke zavrieť účty niekoľkým obchodníkom s kryptomenami a zablokovať ich finančné prostriedky. Plánujú preveriť pôvodný zdroj transakcií.

Tento zákrok ale nie je náhodný. Podľa všetkého je súčasťou plánu bankových regulátorov, ktorí sa chystajú uzavrieť účty Nigérijčanom alebo domácim spoločnostiam, ktoré uskutočňujú transakcie alebo prevádzkujú kryptomenové služby pomocou miestnych bánk.

Vo februári tohto roka CBN zakázala bankám obsluhovať výmeny z kryptomien na fiat peniaze po celej krajine, pričom zdôraznila obavy ako sú volatilita, pranie špinavých peňazí a financovanie terorizmu. V banke totiž tvrdia, že väčšina kryptomenových transakcií realizovaných cez komerčné banky v krajine bola nelegitímna a používali sa na financovanie trestných činností. Voči týmto nelegálnym činnostiam rozhodne treba bojovať.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Banku čaká veľa práce

Napriek vyhláseniam a snahe centrálnej banky sa nigérijský kryptotrh ukázal ako jeden z najväčších v Afrike. Celkový objem transakcií sa medzi júnom 2020 a júnom 2021 zvýšil o viac ako 1 200 %.

Okrem týchto krokov sme svedkami, ako sa CBN pripravuje zaviesť digitálnu menu centrálnej banky (CBDC) pod názvom eNaira. Návrh bol schválený nigérijským najvyšším súdom minulý mesiac. eNaira je považovaná ako rýchlejšia, lacnejšia a bezpečnejšia možnosť pre transakcie. Digitálna mena bude ale pokračovať v obehu spolu s oficiálnou fiat menou Nigérie (1 € = 476 Naira).

Čítaj ďalej: Kryptomeny bijú nové rekordy – trhová kapitalizácia po prvýkrát prevýšila 3 bilióny dolárov!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre