Kryptomeny
Kryptomeny. Zdroj: Shutterstock, Coyz0

Kryptomeny sa stále viac dostávajú do povedomia ľudí a ich využiteľnosť v bežnom svete rastie. Vstupná brána do mainstreamu môže viesť cez najväčšie svetové banky. Bývalý CEO spoločnosti Citigroup prichádza so smelým návrhom. Chce, aby všetky banky zvážili ponuku obchodovania s kryptomenami.

Prečítaj si tiež: ADA čoskoro ukončí korekciu – čaká nás pumpa na nové ATH?

Banky a kryptomeny

Bývalý generálny riaditeľ Citigroup, Vikram Pandit, prišiel s veľmi zaujímavým návrhom. Podľa neho budeme svedkami najvýznamnejšej udalosti od vzniku kryptomien. Veľké banky v blízkej dobe zvážia ponuku služieb obchodovania s kryptomenami. Pred pár rokmi by to bol absolútny nonsens. No teraz je situácia iná a kryptomeny klopú na dvere mainstreamu.

Pandit tento názor vyjadril na festivale Singapore Fintech. Je to otázkou jedného až troch rokov. Ako hlavný argument uviedol obrovské výhody kryptomien, ktoré sa jednoducho nedajú ignorovať.

„Mojou veľkou nádejou je, že centrálne banky na celom svete pochopia výhody digitálnych mien a prejdú na ich akceptovanie či prijatie. Presúvanie peňazí po celom svete pri snahe modernizovať bankový systém založený na papierovej forme je ťažkopádne a vytvára obrovské náklady.“

Mohlo by ťa zaujímať: Solana s novým ATH štartuje konferenciu Breakpoint 2021 – Čo môžeme očakávať?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Táto prognóza prichádza práve v čase rastu takmer celého trhu s kryptomenami, ktorý už dosiahol trhovú kapitalizáciu 3 biliónov USD. Banky, samozrejme, nespia a pomalými krokmi sa zoznamujú s technológiou blockchainu. Niektoré z nich dokonca spúšťajú digitálne meny svojich lokálnych mien.

Banky to s prechodom na kryptomeny nebudú mať ľahké. Dôležitosť prípravy infraštruktúry je v tomto prípade extrémne náročná. Pred nedávnom sa spoločnosť Mastercard zapojila do spolupráce so spoločnosťou Bakkt, aby bankám umožnili integráciu kryptomenových riešení do interných systémov.

Ak sa svetoví bankoví giganti odhodlajú akceptovať kryptomeny, bude to obrovský krok.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre