Banka akceptuje kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/WEIBEL Christophe

Najstaršia americká banka v USA, BNY Mellon, ktorú založil Alexander Hamilton v roku 1784, sa chystá popri tradičných fiatových peniazoch prijímať aj kryptomeny svojich klientov. Jej cieľom je poskytnúť ochranu digitálnym aktívam klientom, čím sa oficiálne stala prvou veľkou americkou bankou, ktorá sa odhodlala k podobnému kroku. Na správu upozornil finančný denník Wall Street Journal.

Americká banka BNY Mellon dostala súhlas od newyorského finančného regulátora, ktorý jej od tohto týždňa umožňuje akceptovať bitcoiny a ethereá svojich klientov. Banka bude držať digitálne kľúče k týmto aktívam a bude poskytovať rovnaké služby, ako to robí v prípade portfólií akcií, dlhopisov či komodít.

Sme nadšení, že môžeme pomôcť posunúť finančný sektor vpred,“ uviedol vo vyhlásení Robin Vince, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti BNY Mellon.

Banka BNY Mellon je najstaršia americká banka
Banka BNY Mellon je najstaršia americká banka. Zdroj: shutterstock.com/Chrispictures

Veľký krok pre kryptomeny

Napriek klesajúcemu trendu na všetkých troch a nezáujmu menších aj väčších investorov o kryptomenové aktíva, adopcia a záujem inštitúcií a bánk o toto finančné odvetvie neutícha. Krok, ktorý urobila BNY Mellon, je benefitom nielen pre jej klientov, ale je aj ďalším príkladom toho, ako bankový sektor postupne začne prijímať kryptomeny.

Tento krok predstavuje dôležitý míľnik pre tradičné banky a ich rastúcu akceptáciu digitálnych aktív ako legitímneho trhu a zdroja nových obchodov. Hoci mnohí manažéri z Wall Street stále pochybujú o potenciáli kryptomien a snažia sa postupovať opatrne, kým Washington nevyjasní, ako bude trh regulovaný, firmy reagovali na výzvy rastúceho počtu veľkých klientov investičných spoločností, aby vstúpili do svojej tradičnej úlohy sprostredkovateľov,“ optimisticky informuje Wall Street Journal.

BNY Mellon je najväčšou depozitnou bankou na svete, takže nejde len o malú lokálnu banku, ktorá sa rozhodla ísť s dobou. Je len otázkou času, keď sa k podobným krokom odhodlajú aj ďalšie banky po celom svete. S najväčšou pravdepodobnosťou sa tak stane vtedy, keď sa globálne ujasnia regulačné pravidlá.

Čítaj ďalej: Oktagon, najprestížnejšia slovenská športová organizácia, vstupuje do sveta kryptomien!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance