Faktory, ktoré ovplyvnia kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Nerza a Shutterstock.com/Yuri Shebalius

Bez ohľadu na to, aké faktory na kryptomeny budú vplývať, každého fanúšika bude zaujímať, či už konečne skončí korekcia. Dodnes totižto ceny nevytvorili rastúce dlhodobé maximá a stále čelia následkom krachu burzy FTX. V najnovšej správe od Decrypt sa uvádza, aké hlavné faktory budú ovplyvňovať svet kryptomien v roku 2023.

Široké napojenie dnes skrachovanje burzy FTX na ďalšie subjekty má a bude mať v najbližšom čase výrazný vplyv na ďalšie poklesy kryptomien. Dodnes sa dozvedáme o nových odhaleniach, čo môže spôsobiť krach aj ďalších spoločností a prehĺbiť korekciu.

Priamo na zbankrotované kryptomenové spoločnosti nadväzuje aj ďalší faktor, ktorým je regulačný rámec. Podľa správy od NewsBitcoin je práve rozvoj globálnej kryptomenovej regulácie prioritou G20. USA stále nemajú jasno v regulačnom osude kryptomien a búrz. Rok 2023 by mohol priniesť finálny verdikt. Ako prvé budú reguláciám čeliť pravdepodobne stablecoiny, pred ktorými centrálni bankári varovali už skôr.

Jeden zo základných faktorov bude aj súbor čakajúcich aktualizácií pravidiel agentúry SEC o bezpečnosti búrz. SEC zverejnila návrh pravidiel, ktorý by mohol byť pre DeFi ničivé, keďže požadujú, aby tento sektor bol regulovaný ako trh s cennými papiermi. Mnohí si dokonca myslia, že SEC využíva súdny spor s firmou Ripple na to, aby si pripravila pôdu pre reguláciu centralizovaných búrz. O tomto súdnom spore vás pravidelne informujeme.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Najväčšie kryptomeny v hlavnej úlohe

V neposlednom rade bude jednou z najdôležitejších udalostí pre kryptomeny aj zavedenie šanghajskej aktualizácie pre Ethereum, ktorá sa očakáva v marci. Viac sa o tejto udalosti a jej vplyve môžete dočítať v článku Bullish správa, ktorá by nemala ujsť žiadnemu držiteľovi Etherea. Čo sa chystá?.

Bitcoin a Ethereum v roku 2022
Bitcoin a Ethereum v roku 2022. Zdroj: TradingView

Na záver ten najdôležitejší faktor: cenový vývoj Bitcoinu a jeho halvingové cykly. O tom, ako sa môže vyvíjať cena Bitcoinu v roku 2023, sme urobili podrobnú analýzu už v závere decembra. Najdôležitejšie bude sledovať, či Bitcoin dokáže počas roka vytvoriť nový bullrun. V apríli 2024 totižto budeme svedkami ďalšieho halvingu a je zvykom, že cena niekoľko mesiacov pred touto udalosťou rastie.

Zdá sa, že v tomto roku existuje mnoho faktorov, ktoré priamo ovplyvnia kryptomeny. Okrem vyššie spomenutých existujú určite aj ďalšie. Investori by mali byť obzvlášť opatrní a uvedomiť si, že kryptomeny ani globálna ekonomika ešte nemusia byť z toho najhoršieho von.

Mohlo by ťa zaujímať: Riziká trhu v roku 2023: toto potrebujú investori vedieť