Tron prudko klesol
Tron prudko klesol. Zdroj: Shutterstock.com/Nerza a Shutterstock.com/Golden Dayz

Burza Huobi v piatok uviedla, že zníži počet zamestnancov až o 20 % a podľa portálu Coindesk dokonca bude od nich požadovať, aby platy vyberali v stablecoinoch. Burza dokonca pozastavila interné komunikačné kanály zamestnancov s cieľom potlačiť vzburu. Tron a USDD reagovali poklesom.

Stablecoin USDD reagoval na toto oznámenie prepadom o 3 centy a dostal sa na kurz 0,97 dolára. V čase písania článku sa podľa Coinmarketcap obchoduje na cenovej úrovni 0,976 dolára. Jeho trhová kapitalizácia sa nachádza na úrovni 709 miliónov dolárov a denné objemy obchodov dosahujú 18,5 milióna dolárov. Navyše, strata kurzu 1 dolára spôsobila, že uzamknutá hodnota Tronu (TRX) pre decentralizované financie klesla o 2 % podľa údajov DefiLlama.

Analytika Nansen ukazuje, že Huobi zaznamenala za jediný deň po oznámení odliv prostriedkov vo výške 60 miliónov dolárov. Trhy futures vytvorili v likvidáciách 1 milión dolárov, čo znamená, že predaj bol riadený prevažne na spotovom trhu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Tron reagoval prudkým poklesom

Klesla aj cena samotného Tronu. Podľa údajov z TradingView, TRX klesol v piatok pod 5 centov a v čase písania článku sa obchoduje na úrovni 0,55 dolára. Medzitým sa cena dokázala na rozdiel od stablecoinu dostať na vyššiu úroveň a dosiahnuť hodnotu spred oznámenia.

Tron/USD
Tron/USD. Zdroj: TradingView

Napriek tomu môžeme vidieť, že cena narazila na dlhodobo významnú hladinu rezistencie pozostávajúcu z lokálnych maxím. Zdá sa, že panika bola dočasná, no nič to nemení na tom, že centralizované burzy predstavujú stále väčšie riziko a nestabilitu ako pre zamestnancov, tak aj pre investorov.

Nedôvera investorov v centralizované burzy prudko rastie, ako sme vás informovali už skôr. Huobi ale ani zďaleka nie je jediná známa burza, ktorá prepúšťa zamestnancov. V našom článku sa môžete dočítať o ďalších burzách, ktoré prepúšťajú.

Zdá sa, že burzy budú predmetom čoraz väčšieho dohľadu regulačných orgánov a mnoho z nich pravdepodobne nemusí prežiť ďalšiu dekádu. Ako je zvykom, na každom trhu prežijú iba tí najsilnejší hráči.

Mohlo by ťa zaujímať: Táto obchodná stratégia zníži vaše straty na burze na minimum