Vážne odhalenie izraelskej bezpečnostnej firmy – ISIS financuje svoje aktivity prostredníctvom Bitcoinu!

BITmarkets BITmarkets

Izraelská bezpečnostná firma Whitestream v aktuálnom reporte odhaľuje, že pre financovanie teroristických útokov na Srí Lanke, pri ktorých prišlo o život viac ako 250 ľudí, ISIS využívala prevody v kryptomene Bitcoin.

Aktuálne zistenia sú ďalším dôkazom toho, že kryptomeny a ich anonymná a decentralizovaná povaha sú ideálnym nástrojom pre prevod peňazí teroristov a iných zločineckých organizácií.

Whitestream upiera pozornosť na CoinPayments, platobnú platformu, ktorá má svoje korene v Kanade. Podľa tvrdení bezpečnostnej spoločnosti, ISIS pri útokoch na Srí Lanke využil práve možnosť prevodu prostriedkov a ich následnú konverziu prostredníctvom CoinPayments. Vo vyhlásení spoločnosť poukazuje na prevody z peňaženiek, ktoré sú identifikované ako peňaženky v područí teroristov z ISIS. Práve z týchto peňaženiek boli vykonané finančné transakcie a výbery deň pred týmito bombovými útokmi.

Zistenia v číslach

Objemy Bitcoinov na peňaženkách teroristov z ISIS za posledných deväť mesiacov pred útokmi exponenciálne rástli, a to z pôvodných 500 tisíc dolárov až na 4.5 milióna dolárov. To sa však zmenilo okamžite po vykonaní bombových útokov, keď sa stav na týchto peňaženkách vrátil na pôvodných 500 tisíc dolárov.

ISIS využíva Bitcoin pre financovanie svojich aktivít už minimálne posledné dva roky. Izraelský Whitestream sa špeciálne zameriava na monitoring týchto peňaženiek. Na tieto vyjadrenia reagovala aj spoločnosť CoinPayments, ktorá potvrdila, že spomínané peňaženky boli využívané pre zber príspevkov. Spoločnosť sa však ohradila voči tvrdeniu, že majú byť využívané pre financovanie aktivít teroristov z ISIS.

Záver

Bezpečnostná firma Whitestream dlhodobo monitoruje aktivity teroristických organizácií v oblasti kryptomien. V minulosti odhalila využívanie kryptopeňaženiek Coinbase teroristickou organizáciou Hamas.

Tieto a podobné ďalšie udalosti môžu byť varovaním pre spoločnosť, keďže kryptomeny sa v teroristických kruhoch stávajú stále viac a viac populárne. Dôkazom je aj žena, odsúdená v roku 2017 v štáte New York za to, že ponúkala pomoc teroristickej organizácii ISIS pri získavaní darov prostredníctvom kryptomien.

Čítajte ďalej:

[SPRÁVY] Dnes úraduje Bitcoin – McAffee vs. AYRE – Bitcoin SV robí ďalšie vlny

zdroj: cryptonews.net

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.