Bitcoin sa posledný týždeň akumuloval na hladine 5 250 $ po väčšom páde z minulého týždňa. Zdá sa však, že kráľ kryptomien naberá nový rastový moment. Dnes už zase rastie a v priebehu dňa zaznamenal rast o cca 2 %. Zvyšuje tak svoj náskok oproti veľkým altcoinom, ktoré dnes stagnujú.

Bitcoin tak naďalej odoláva tlaku predávajúcich a dnešný rast je dobrým indikátorom, že v budúcnosti budú pohyby v zelených číslach pokračovať. Samozrejme, treba si dávať pozor a pri vstupe do pozície si vždy nastaviť stoploss.

Nad trhom s kryptomenami teraz visí veľký otáznik. V podstate máme dve hlavné možnosti. Buď sa postupne dostaneme na tých 6 000 – 6 500 $, kde začne niekoľko mesačná akumulácia kapitálu alebo sa dočkáme prepadu a ďalšej šance lacno nakúpiť.

1D BTC/USD - Coinbase Pro
1D BTC/USD – Coinbase Pro

Momentálne je priskoro hovoriť, ako to nakoniec bude. Treba sledovať situáciu a zachovať sa podľa toho.

Elon Musk a Vitalik Buterin diskutujú na Twitteri

Vizionár Elon Musk nedávno rozprúdil vody, keď uverejnil Tweet s jediným slovom – Ethereum. Veľmi rýchlo sa pod ním rozvinula zaujímavá diskusia, do ktorej sa pridal aj tvorca Etherea Vitalik Buterin. Vitalik Elonovi prezradil, kde vidí budúcnosť celej platformy a sú to skutočne zaujímavé informácie.

Rozbor celého rozhovoru nájdete tu.

John McAffee a Calvin Ayre zase rozprúdili kontroverziu okolo kryptomeny Bitcoin SV

Najnovšej kontroverzii okolo Craigha Wrighta a jeho altcoinu Bitcoin SV sme na Kryptomagazine venovali dosť veľa priestoru. Craig tvrdí, že je pravý Satoshi Nakamoto. Nikto mu to neverí, a tak sa rozhodol, že nás všetkých dá na súd. Najnovšie to riešil John McAffee, ktorý si pozval BSV proponenta Calvina Ayra na menší pokec. Čo z toho vzniklo, to si môžete prečítať tu (v angličtine).

Goldman Sachs – ak americká vláda podporí Bitcoin, tak ideme do kryptomien

Americká banka Goldman Sachs sa v minulých rokoch mierne „omočila“ v kryptomenách. Po odkúpení burzy Poloniex vytvorila dcérsku firmu Circle, ktorá v spolupráci s Coinbasom vytvoria USD Coin. Martich Chavez – globálny riaditeľ divízie cenných papierov sa vyjadril, že sú pripravení vytvoriť ďalšie kryptomenové produkty, ale chcú vidieť regulácie od americkej vlády.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.