Čím nahradiť platobný systém spoločnosti VISA? Predstavujeme kandidátov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Ako sme vás informovali, 1. júna zlyhali platobné systémy spoločnosti VISA. Milióny ľudí v Európe neboli schopné zaplatiť za tovary alebo služby. O niekoľko hodín neskôr bol síce problém vyriešený, ale samotná skutočnosť rozsiahleho zlyhania poukázala na potrebu decentralizovaných a stabilných alternatívnych systémov.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Nižšie uvádzame prehľad niekoľkých riešení, ktoré môžu mať šancu stať sa niečím ako “Krypto Visa” alebo” Krypto MasterCard”.

BitPay

Založenie: 2011

Centrála: USA

Spoločnosť BitPay sa stala prvým operátorom, ktorý pracoval s Bitcoinom. Rozvoj tohto projektu sa začal kvôli potrebe vytvoriť rýchly, bezpečný a lacný spôsob platenia za tovary a služby. Podľa tvorcov BitPay je cieľom platformy stať sa krypto-ekvivalentom platobného systému Apple Pay. Služba odporuje platby v BTC a BTH.

V roku 2017 BitPay spracoval viac ako 1 miliardu dolárov v Bitcoinových platbách. Ďalším krokom bolo vytvorenie debetnej karty BitPay Visa, ktorá umožňuje platby cez POS terminály , ako aj vklady a výbery z bankomatov.

Držitelia Bitcoinu si môžu kúpiť kartu za 9,95 USD. Prostriedky môžu vložiť priamo na účet z Bitcoin peňaženky, alebo prostredníctvom autorizovaného poskytovateľa. Zatiaľ čo výhodou BitPay sú poplatky do 1,9 percenta, rýchlosť spracovania je jeho významnou nevýhodou.

Coinbase

Založenie: 2013

Centrála: USA

Od spoločnosti Coinbase pochádza služba Coinbase Commerce, ktorá umožňuje obchodníkom prijímať platbu v digitálnych menách s finančnými prostriedkami priamo pripísanými do peňaženky používateľa. Pritom im ponechávajú plnú kontrolu nad účtom. Zaujímavé je, že plug-in Coinbase Commerce je veľmi podobný platobnému systému PayPal, ktorý vyžaduje iba telefónne číslo a e-mailovú adresu.

Produkt prijíma platby v BTC, BTH, ETH a LTC a môže byť integrovaný do procesu platby, alebo používaný ako platobná služba na platformách elektronického obchodovania.

GoCoin

Založenie: 2013

Centrála: Singapur

Táto populárna platforma ponúka platobnú bránu pre online a maloobchodných obchodníkov, ktorí akceptujú transakcie BTC, LTC, DASH a BCH, spolu s USD, EUR a GBP. Transakčné poplatky predstavujú 1%. Ak však mesačný obrat prekročí 2500 USD, klesnú poplatky na nulu.

Od roku 2013 spoločnosť GoCoin spracovala viac ako 500 miliónov transakcií. Táto platforma sľubuje veľkú zákaznícku základňu 15 000 obchodníkov na celom svete, medzi ktorými sú spoločnosti General Electric, Cozy Games, BitFury a Tesla Motors.

CoinPayments

Založenie: 2013

Centrála: Kanada

Spoločnosť CoinPayments začala ako prvý platobný procesor na svete v auguste 2013. Platforma sa zameriava na vytvorenie jednoduchého spôsobu integrácie pokladničných systémov pre 535 kryptomien, vrátane BTC, ETH, LTC. Spoločnosť tiež ponúka množstvo doplnkov nákupného košíka, ako aj vlastné platobné riešenia a obchodné nástroje.

Zvláštnou funkciou je služba PaybyName. Vytvorením účtu pomocou nej získate jednu adresu, ktorú môžete použiť na odosielanie alebo prijímanie podporovaných mincí.

Obchodníci tak dostávajú jedny z najpriaznivejších podmienok na trhu – zjednodušenú registráciu, zákaznícku podporu a pevné 0,5% transakčné poplatky.

Coinsbank

Založenie: 2014

Centrála: Veľká Británia

Služba bola založená v roku 2016 pod názvom BIT-X. Spočiatku bol projekt BIT-X, koncipovaný ako služba kryptomenových predplatených kariet. Po rebrandingu 15. augusta 2016 sa Coinsbank stala plnohodnotnou platobnou platformou a odvtedy udržiava vysoké štandardy vo všetkom, čo súvisí s výmenou, alebo spracovaním kryptomien.

Aj napriek pomerne malému výberu podporovaných kryptomien – BTC- LTC, ETH, XRP – si Coinsbank dokázala udržať pozíciu v top 10 kryptozmenárňach. Určite v tom významnú úlohu zohráva vysoká bezpečnosť a používateľsky prívetivé prostredie peňaženky.

Mohlo by vás zaujímať – Ethereum – kryptomena so skutočnou hodnotou

GoByte

Založenie: 2017

Centrála: Malajzia

Vývojári GoByte Network vyvíjajú vlastnú platobnú službu, ktorá ponúka 0% poplatky za spracovanie služieb v rámci platformy a za bezhotovostné platby.

Modul GoByte Pay spolupracuje priamo s blockchainom. Vytvára a vykonáva transakcie, ktoré neskôr potvrdia masternody a mineri na desktopoch, na webe a na mobilných zariadeniach. GoByte Pay umožňuje používateľovi mať viac peňaženiek na jednom účte. Zatiaľ sú pre platby k dispozícii len mince GBX. Vývojári však sľubujú, že po spustení modulu Pay v júni, budú pridávať ďalšie mince. Modul je navrhnutý tak, aby vyriešil problém nedostatku osvojenia kryptomien v maloobchodných predajniach, pomocou rozhrania API.

Spoločnosť  GoByte plánuje tiež dodávať vlastné krypto-debetné karty, bankomaty a POS terminály.

Na záver

Ak zhrnieme vyššie uvedené vidíme, že v súčasnosti nie sú vážne dôvody na to, aby vznikla silná konkurencia pre platobný systém VISA. Pre veľké množstvo ľudí, funkčné pohodlie, spoľahlivosť a jednoduchosť používania prevažujú nad nevýhodou vyšších poplatkov za transakcie, ktoré má VISA viac ako trikrát vyššie ako krypto-systémy (s výnimkou BitPay). Avšak pri rýchlosti vývoja krypto-enviromentu, dnešné konštatovanie nemusí byť onedlho pravdou.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Zdroj: https://cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.