TrustToken spúšta nový stablecoin – Môže nahradiť USDT?

BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť TrustToken vydala 1. mája 2019 svoj najnovší produkt. Ide o stablecoin s názvom TrueCAD. Hodnota tohto stablecoinu je prepojená s hodnotou kanadského dolára, ktorým je podľa tvorcov krytá.

TrustToken už v minulosti vytvoril množstvo ďalších stablecoinov, ako napríklad TrueUSD (americké doláre), TrueGBP (britské libry) a TrueAUD (austrálske doláre); každý z nich je krytý udávaným pomerom 1 : 1 voči párovanej mene.

V súčasnosti ich môžu držitelia používať v aplikácii TrustToken. Zároveň sa očakáva, že budú v najbližších týždňoch a mesiacoch kótované na burzách. TrustToken ďalej poznamenáva, že niektoré z ich produktov sa už obchodujú na špičkových burzách, ako je napríklad Binance, Huobi a OKEx.

Stabilné mince sú digitálne tokeny, ktoré sú alebo by mali byť kryté majetkom alebo pridruženou fiat menou. Okrem toho, mnohé stablecoiny a ich tvorcovia môžu využívať viacero foriem krytia, nemusia byť teda nevyhnutne kryté hmotným majetkom. TrustToken upozorňuje na túto skutočnosť vo svojom vyhlásení o TrueCAD:

„Chceli sme vytvoriť jednoduchý stablecoin bez toho, aby sme museli dôverovať nejakému skrytému bankovému účtu spoločnosti alebo špeciálnemu algoritmu. […] Naše open source inteligentné zmluvy zabezpečujú 1 : 1 paritu medzi TrueCAD a kanadskými dolármi uloženými na účtoch spoločnosti.”

TrueCAD a TrueAUD sú dve zo štyroch nových stablecoinov, ktoré sú viazané na národné meny, ktoré TrueToken oznámila v roku 2019. V pláne sú ďalej TrueEUR a TrueHKD pre euro a hongkongský dolár.

Tieto udalosti nasledujú po tom, ako právnici nedávno v trestnom vyšetrovaní odhalili, že Tether stablecoin USDT nie je krytý 1 : 1 s americkými dolármi (ktoré majú oficiálne byť jeho rezervné aktívum). Zoe Phillips z advokátskej kancelárie Morgan Lewis potvrdil, že iba tri štvrtiny rezerv Tetheru majú aktuálne podporu USD.

Nám nezostáva nič iné, ako veriť, že TrustToken pomôže obnoviť dôveru v stablecoiny, prípadne neskôr nahradí tokeny iných spoločností, ktoré nedokážu dlhodobo garantovať finančné krytie ich stablecoinov.

Mohlo by vás ďalej zaujímať:

Rodina RippleNet sa neustále rozrastá – ďalší veľký hráč sa pripojil do siete

Zdroj:
cryptonews.net

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.