Najlepšie kryptomeny s nízkym rizikom
Najlepšie kryptomeny s nízkym rizikom. Zdroj: shutterstock.com/Marko Aliaksandr/fizkes

Kryptomeny sú lákavé hlavne kvôli vidine vysokého zisku. Na druhej strane platí, čím je vyšší potenciál zisku, tým je vyššie riziko. Korekcia, ktorá bola prítomná takmer počas celého roku 2022 spôsobila na trhu rekordné realizované straty a mnohé altcoiny klesli o viac ako 90 %. Preto je obzvlášť výhodné investovať predovšetkým do kryptomien ako napríklad Bitcoin, Ethereum a Binance coin. Skupina Kryptotrejder.sk si pre vás pripravila ich podrobnú analýzu.

Bitcoin (BTC)

Od vzniku kryptomien dosahuje Bitcoin najvyššiu trhovú kapitalizáciu a objem obchodovania. Predstavuje vstupnú bránu pre nováčikov a zároveň najbezpečnejší prístav v rámci trhu. Jeho dominancia sa v čase písania článku pohybuje na úrovni 43,33 %, čo je síce z dlhodobého hľadiska nízko, no stále dostačujúce na to, aby všetky ostatné kryptomeny reagovali na cenové pohyby BTC.

Bitcoin bol spustený v januári 2009 a odvtedy zabezpečuje transakcie medzi nezávislými účastníkmi siete bez potreby sprostredkovateľa. Dnes už existujú lepšie mechanizmy spracovania transakcií, no Bitcoin bude už navždy prvou kryptomenou vôbec.

Podľa údajov z TradingView sa Bitcoin obchoduje na cenovej úrovni 20 782 dolárov. Jeho nedávny cenový vzostup sme si popísali v našej analýze už skôr. Cena ale začala po prudkom náraste stagnovať na rezistencii 21 000 dolárov. Z krátkodobého hľadiska môže cena vychladnúť a otestovať supporty 20 000 a 19 000 dolárov. Je ale pravdepodobné, že ďalšie minimum bude rastúce a cena následne pôjde na ciele 22 500 a 25 000 dolárov.

Bitcoin na spotovom trhu
Bitcoin na spotovom trhu. Zdroj: TradingView

Bitcoin sa podľa Coinmarketcap nachádza na 1. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 400,1 miliárd dolárov. Denný objem obchodov sa pohybuje na úrovni 29,7 miliárd dolárov.

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity.

Ethereum (ETH)

Ethereum je najpoužívanejšia sieť na celom kryptomenovom trhu. Predstavuje open-source blockchain, na ktorom sa realizujú decentralizované smart kontrakty. Cieľom Etherea je stať sa globálnou platformou pre tieto aplikácie a umožniť všetkým na svete prevádzkovať softvér, ktorý je bez cenzúry. Dokonca mnohí veria, že Ethereum prekoná výkonnosť Bitcoinu, ako sme vás informovali už skôr.

Už čoskoro čaká Ethereum jedna z najdôležitejších udalostí vôbec. Šanghajský hard fork bude bezpodmienečne jeden z hlavných faktorov, ktorý ovplyvní cenu Etherea v roku 2023. Viac sa o tejto udalosti môžete dočítať v článku Ethereum čaká v tomto roku ďalšia historická udalosť: čo môžeme od kryptomeny očakávať?

Podľa údajov z TradingView sa Ethereum obchoduje na trhovej cene 1 527 dolárov. Podobne ako Bitcoin, aj Ethereum stagnuje na rezistencii 1 600 dolárov a formuje krátkodobé lokálne maximum. Supportnú oblasť sledujeme na zóne od 1 350 dolárov, pričom cena môže po vychladnutí pokračovať v náraste. Ďalší bullish cieľ sa nachádza na úrovni 1 740 dolárov.

Ethereum na spotovom trhu
Ethereum na spotovom trhu. Zdroj: TradingView

Ethereum sa podľa Coinmarketcap nachádza na 2. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 186,6 miliárd dolárov. Denný objem obchodov sa pohybuje na úrovni 10,1 miliárd dolárov.

Binance coin (BNB)

Burza Binance bola spustená v júli 2017 a dodnes je najväčšia spomedzi všetkých, ako sme vás informovali v článku Impérium Binance sa rozrastá: krajiny autorizujú burzu po celom svete. Spoločnosť spustila mnoho funkcií vrátane tokenu BNB, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou celého ekosystému.

Podľa údajov z TradingView sa Binance coin obchoduje na cene 291 dolárov. V našej fundamentálnej analýze sme si rozobrali, či sa do tejto meny oplatí v súčasnosti investovať. Teraz sa na druhej strane pozrieme na technickú analýzu.

Cena Binance coin sa zastavila na bode kontroly, ktorý sa nachádza na hladine 300 dolárov. Z krátkodobého hľadiska môžeme očakávať cenový pokles. Najbližší významný support sa nachádza na zóne približne 260 dolárov. Odrazenie sa od tejto hladiny by mohlo zabezpečiť pôdu pre pokračovanie ďalšieho rastúceho trendu. Cenový cieľ je určený na hodnote 336 dolárov.

Binance coin na spotovom trhu
Binance coin na spotovom trhu. Zdroj: TradingView

Binance coin sa podľa Coinmarketcap nachádza na 4. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 45,9 miliárd dolárov. Denný objem obchodov sa pohybuje na úrovni 816 miliónov dolárov.

Vyššie spomenuté kryptomeny sú zároveň tri najväčšie aké existujú. Ak si odmyslíme stablecoin USDT, Binance coin dosahuje tretiu priečku. Vysoká kapitalizácia a dominancia zabezpečujú minimalizáciu rizika na volatilnom trhu akým sú digitálne aktíva.

Mohlo by ťa zaujímať: Top 3 kryptomeny s vysokým potenciálom na ktoré by ste mali upriamiť pozornosť