Známa kryptomena naďalej dominuje – oplatí sa do nej investovať?

Novinky Táto kryptomena naďalej dominuje
Táto kryptomena naďalej dominuje. Zdroj: Shutterstock.com/innni/Wit Olszewski
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Kryptomena Binance Coin patrí k najobľúbenejším projektom vo svete kryptomien. Spravuje ho najsilnejšia kryptomenová burza Binance, ktorá je v súčasnom rozpoložení považovaná za jeden z najbezpečnejších prístavov v tomto odvetví. Popularitu tokenu BNB dokazuje aj jeho dominancia z hľadiska počtu aktívnych používateľov a celkového objemu transakcii. O týchto úspechoch informoval portál AMBcrypto.

Kryptomena pod vlajkou burzy Binance

Natívny token burzy Binance patrí už dlhodobo k najperspektívnejším projektom vo svete kryptomien. Hneď na úvod si však priblížime, ako tento projekt definuje známy portál CoinMarketCap.

Spoločnosť Binance, ktorá spravuje token BNB bola spustená ešte v roku 2017 zakladateľom, ktorým nie je nik iný ako Changpeng Zhao. Ide o jedinečný ekosystém decentralizovaných sietí, ktoré sú založené na blockchainovej technológii.

Binance sa postupne prepracovala na prvé miesto kryptomenových búrz z hľadiska denného objemu obchodovania. Nejde však len o burzu. Spoločnosť postupne vybudovala masívny ekosystém plný zaujímavých projektov a funkcii. Za zmienku stojí najmä Binance Chain, vzdelávacia platforma Binance Academy, či populárna kryptomenová peňaženka Trust Wallet. Na správu celej siete sa využíva natívny token BNB.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

V poslednom období rastie dominancia v prípade počtu aktívnych používateľov a objemu denných transakcii. Ide o veľmi slušný výsledok, keďže po udalostiach z roku 2022 výrazne klesla dôvera investorov v centralizované burzy. Týždenný objem transakcii dosiahol 2,51 milióna a počet aktívnych užívateľov dokonca 2,6 milióna.

Burza Binance aj v tomto roku pracuje na spaľovaní tokenov BNB, o ktorom informoval portál CryptoPotato. 17. januára bol zrealizovaný celkovo v poradí už 22. spaľovací proces, ktorý z obehu stiahol tokeny BNB v hodnote viac ako 618 miliónov dolárov.

Z hľadiska celkového počtu spálených tokenov BNB išlo o najväčší spaľovací proces. Opäť bol využitý spaľovací program Pioneer Burn, ktorý bol spustený ešte v roku 2020. Oplatí sa investovať do kryptomeny BNB? S určitosťou môžeme povedať, že ide o jednu z najstabilnejších kryptomien, ktoré majú veľký potenciál do budúcnosti.

Čítaj ďalej: Ďalšia skvelá správa pre Bitcoin – ťažiari sa prebúdzajú