Spaľovanie v sieti Ethereum dosiahlo nové ATH
Spaľovanie v sieti Ethereum dosiahlo nové ATH. Zdroj: Visual Generation

Za 24 hodín sa v sieti Ethereum podarilo spáliť takmer 20 000 ETH. To je absolútne historické maximum.

Ethereum dosiahlo nový spaľovací rekord

Významný londýnsky hard fork, ktorý bol spustený 5. augusta, priniesol do siete ETH podstatné zmeny. Tento jedinečný mechanizmus umožnil platiť poplatky za ETH prostredníctvom spálených tokenov ETH, ktoré dovtedy neboli k dispozícii.

Prečítaj si tiež: Špičkoví obchodníci sa nedokážu zhodnúť na ďalšom vývoji BTC

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Veľmi významným faktom je, že proces spaľovania ETH sa v podstate vzťahuje na trvalé vymazanie jednotiek z celkovej ponuky Etherea. Takže dochádza k zníženiu množstva ETH v obehu. Tento deflačný proces bol hlavným cieľom londýnskeho hard forku.

Od spustenia protokolu EIP-1559 dosahuje spaľovanie veľmi obdivuhodné výsledky, čo zrejme súvisí aj s obrovským nárastom popularity sektoru DeFi a NFT.

Dňa 10. januára bolo na webovom portáli Watch the Burn zaznamenaných celkovo 19 424 ETH, ktoré prešli procesom spaľovania v priebehu 24 hodín. Ide o nové historické maximum.

Štatistiky spaľovania ETH
Štatistiky spaľovania ETH. Zdroj: WatchTheBurn

Sektory DeFi a NFT spaľovaniu napomáhajú

Platformy sektoru DeFi prežívajú obrovský boom. Portál Nansen sa špecializuje na zhromažďovanie štatistík o Ethereu. Generálny riaditeľ portálu Alex Svanevik zdieľal na svojom Twitteri grafy, ktoré naznačujú, že platformy ako napríklad Uniswap a OpenSea, vyprodukovali v roku 2021 najviac poplatkov za transakcie.

Najmä platforma OpenSea dokázala v priebehu roka 2021 spáliť obrovské množstvo ETH, pričom od samotného spustenia protokolu EIP-1559 to bolo až 2 755 ETH.

Spotreba transakčných poplatkov na OpenSea
Spotreba transakčných poplatkov na OpenSea. Zdroj: Nansen
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre