Ekosystém Cardano hlási nárast počtu inteligentných kontraktov
Ekosystém Cardano hlási nárast počtu inteligentných kontraktov. Zdroj: Shutterstock, Hendrik Heemskerk

Za posledný mesiac bol ekosystém Cardano obohatený o viac ako 70 nových inteligentných kontraktov.

Cardano hlási rekordný vývoj

Vývoj v sieti zaznamenal v poslednom období obrovský nárast. Platforma a nová funkcia inteligentných kontraktov priťahuje veľké množstvo nových vývojárov.

Keď sa pozrieme na obdobie od 13. decembra 2021 do 13. januára 2022, pribudlo až 72 projektov, ktoré sú založené na inteligentných zmluvách platformy Plutus, pričom tá pracuje na inteligentných zmluvách ekosystému ADA.

Nárast počtu inteligentných kontraktov môže predznamenať, že Cardano môže v budúcnosti veľmi výrazne ohroziť dominanciu Etherea.

Rast počtu inteligentných zmlúv na skripte Plutus
Rast počtu inteligentných zmlúv na skripte Plutus. Zdroj: Cardano Blockchain Insights

Prečítaj si tiež: 6 tipov, ktoré ti pomôžu na burze

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Cardano je v sektore inteligentných zmlúv pomerne mladým hráčom. No 8-percentný nárast je naozaj významným míľnikom. Sieť sa môže v budúcnosti stať hlavným blockchainom na vývoj decentralizovaných aplikácií.

Ekosystém Cardano robí naozaj všetko preto, aby nalákal čo najviac vývojárov. Dôkazom toho je aj zriadenie fondu vo výške 4 miliónov dolárov. Cieľ bol splnený. Až 800 nových projektov chce pracovať na báze blockchainu ADA. Sieť právom patrila do TOP 3 najviac rozvíjaných kryptomien v roku 2021.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre