V dôsledku ľudských chýb sa v ethereu stratila 1 miliarda dolárov

Analýzy Nenávratne sa stratilo ethereum za 1 miliardu dolárov
Nenávratne sa stratilo ethereum za 1 miliardu dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Bits And Splits/AYO Production
BITmarkets BITmarkets

Blockchainová sieť od svojho vzniku poskytuje služby obrovskému množstvu užívateľov. Systém, ktorý sa kedysi vyvinul ako technologický únik z tradičných zaužívaných systémov, je dnes už bežnou súčasťou života každého človeka, či o tom vie alebo nie. Najslabším článkom blockchain siete stále ostáva človek a jeho chyby. Vďaka nim bolo navždy stratené už nespočetne veľké množstvo mincí kryptomien. Informáciu, aké množstvo to predstavuje iba na ethereu, priniesol portál theblock.co.

Viac ako 1,15 miliardy USD

Podľa správy, šéf produktovej stratégie a obchodných operácií v Coinbase, Conor Grogan ozrejmil, že identifikoval tisíce chýb, ktoré počas histórie druhej najväčšej kryptomeny viedli ku nenávratným stratám jej mincí. Jedná sa o viac ako 636 000 mincí. Tie navždy zmizli pre chyby odosielateľov či chyby sietí. Problém nastáva napríklad vtedy, ak je odosielateľom zvolený iný typ siete, ako akceptuje prijímateľ. Kryptomena vtedy končí vo „vzduchoprázdne” blockchainu.

Nadpolovičná väčšina stratených mincí je obeťou pádu kryptopeňaženky Parity v roku 2017. Stratilo sa tam viac ako 306 000 ethereí. Ďalších takmer 25 000 mincí bolo stratených odoslaním na spaľovaciu peňaženku, odkiaľ niet návratu. Spaľovanie kryptomien je jedným zo spôsobov, ako znížiť množstvo mincí v obehu, zabrániť tak inflácii kryptomeny a zvýšiť jej cenu. Spaľovacie protokoly sú súčasťou života všetkých kryptomien.

Conor Grogan zároveň pripomína fakt, že v čase straty väčšiny mincí nemalo ETH ani zďaleka takú hodnotu, ako má dnes. Štatistika nezahŕňa ani mince, ktoré sa stratili kvôli zabudnutým prístupovým kľúčom do peňaženiek. Realita stratených mincí tak môže byť mnohonásobne vyššia.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Stratilo sa ethereum za 1,15 miliardy dolárov

Stratilo sa ethereum za 1,15 miliardy dolárov. Zdroj: shutterstock.com/Lightboxx

Ethereum má obrovský potenciál

Je nesporným faktom, že ethereum, ako najväčší altcoin, má v sebe obrovské množstvo výhod, ktoré bitcoinu chýbajú. Zatiaľ čo ETH je vyslovene technický coin, na platforme ktorého bežia už milióny projektov, bitcoin je stále skôr špekulatívny platobný nástroj. V ohľade známosti a kapitalizácie ťaží hlavne zo svojho prvenstva na trhu. Bližšie sme sa na výhody etherea pozreli v článku Tri dôvody, prečo je ethereum najlepšia kryptomena na svete.

Ethereum sa, podľa údajov CoinMarketCap, v čase písania článku obchoduje na trhovej cene 1821 dolárov a dosahuje trhovú kapitalizáciu takmer 223 miliárd dolárov. Patrí mu tak druhá priečka, hneď za bitcoinom.

Prečítajte si aj: Sme svedkami počiatku hyperinflácie – peniaze nemajú žiadnu hodnotu

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: theblock.coTAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul