Trh s kryptomenami čaká na útok FED-u
Trh s kryptomenami čaká na útok FED-u. Zdroj: Shutterstock.com/Yellow_man

V Spojených štátoch amerických sa schyľuje k veľkému súboju, ktorý môže ochromiť celý trh s kryptomenami. Všetko nasvedčuje tomu, že vláda schváli prísne regulačné zákony, ktoré môžu mať negatívny dosah na celý sektor kryptomien.

Kryptomeny vs. USA

Americká vláda s veľkou pravdepodobnosťou zaútočí na kryptomeny prísnymi regulačnými zákonmi. Kryptomenová komunita má však jedno eso v rukáve. Decentralizovaná blockchainová technológia má štruktúru, ktorá je prakticky nezastaviteľná. Podľa posledných informácií to vyzerá však tak, že FED nie je ochotný dať tomuto sektoru šancu. Má na to svoje dôvody.

Medzi najnovšie útoky vlády voči kryptomenám zaraďujeme sankcie voči projektu Tornado Cash. (Viac o celej kauze okolo projektu Tornado Cash sa dočítate TU) Platforma je už dnes zakázaná a každý, kto poruší vládne nariadenie, hrozí mu pokuta alebo väzenie. Za zmienku stojí aj obnovenie žaloby SEC-u proti youtuberovi Ianovi Balinovi.

Ak SEC uspeje, bude to veľký precedens. Všetky transakcie s Ethereom by sa v tomto prípade museli podriadiť jurisdikcii USA. V najbližšom období môžeme byť svedkami najagresívnejších krokov proti kryptomenám. Myšlienka, že decentralizácia je slobodnou technológiou, podľa vlády USA jednoducho neplatí a urobí všetko preto, aby to dokázala v praxi pomocou presadzovania práv.

Prečítaj si tiež: Má Bitcoin to najhoršie už za sebou?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Komunita musí zabojovať

Svet potrebuje jasnú a komplexnú reguláciu kryptomien. Zatiaľ sa však všetky kroky realizujú iba formou vyhrážok zo strany vlády. Nič konkrétne stále nie je na stole. FED však nemieni čakať a najnovšie kroky naznačujú, že sa nemieni spoliehať na normy a precedensy. Politický systém neustúpi pred akoukoľvek radikálnou systémovou a finančnou zmenou, ktorú predstavujú kryptomeny.

Celková trhová kapitalizácia kryptomien
Celková trhová kapitalizácia kryptomien. Zdroj: TradingView

Najdôležitejším a v konečnom dôsledku aj rozhodujúcim faktorom môže byť silná komunita a kryptomenoví lobisti. Nikto iní, len samotní ľudia môžu prinútiť elity, aby siahli po prijateľných regulačných zákonoch. Netreba však zabúdať, že komunita prežije jedine vtedy, ak bude jednotná. Najdôležitejšia vec, ktorá sa môže aktuálne udiať, je solidarita. Svet kryptomien je bezpochyby budúcnosťou, no cesta k tomuto cieľu bude tvrdá a náročná.

Čítaj ďalej: R. Kiyosaki opäť straší: „Koniec falošných peňazí je blízko, tieto aktíva treba sledovať“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance