Bitcoin v roku 2030
Bitcoin v roku 2030. Zdroj: Shutterstock.com/atk work

Napriek súčasnému poklesu kryptomien, ktorý dominuje počas celého roku 2022, mnohí analytici sa snažia predpovedať pozitívny trend z dlhodobého hľadiska. Analýza akýchkoľvek aktív na niekoľko rokov dopredu je do istej miery špekulácia, pretože nie je možné zahrnúť všetky neočakávané vplyvy, ktoré budú na trh v budúcnosti pôsobiť.

Populárny kryptomenový analytik si myslí, že by Bitcoin mohol dosiahnuť hodnotu niekoľkých miliónov do 8 rokov za predpokladu, že sa ľudia budú aj naďalej hrnúť do popredného digitálneho aktíva. V novom videu na youtube InvestAnswers svojim sledovateľom vysvetlil, že klesajúce výnosy Bitcoinu historicky ponúkajú päťkrát menšiu výnosnosť každým cyklom.

Bitcoin: klesajúce výnosy
Bitcoin: klesajúce výnosy. Zdroj: Youtube / Investanswers

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin za 3,4 milióna dolárov

Analytik sa tiež odvoláva na Metcalfeov zákon, ktorý hovorí, že hodnota siete rastie so zvyšujúcim sa počtom používateľov. Za predpokladu, že adopcia kryptomien bude napredovať, dokonca aj konzervatívna predpoveď bude počítať s raketovým rastom Bitcoinu.

Analytik ďalej vysvetľuje, že nemá nasadené ružové okuliare, ale opiera sa o jednoduchú matematiku. Ak by Metcalfeov zákon naozaj fungoval, Bitcoin by mal v konzervatívnom prípade dosiahnuť 3,4 milióna dolárov do roku 2030. Priznáva však, že v súčasnosti sa to zdá byť nemožné a smiešne v porovnaní s tým, kde sa práve nachádzame, ale adopcia by mala z dlhodobého hľadiska tento rast spôsobiť.

Na záver je podstatné povedať, že Bitcoin je mladé aktívum a jeho volatilita je výsledkom stále nedostatočne regulovaného sektoru. Práve regulácie budú v najbližších rokoch čoraz prísnejšie, a to môže podporiť práve masívnu adopciu kryptomien. S podobnou adopciou súvisí aj detailné monitorovanie transakcií a volatilita, ktorá môže byť v budúcnosti na ústupe. Z tohto dôvodu je potrebné byť opatrný, pokiaľ hovoríme o predpovedi Bitcoinu na rok 2030.

Mohlo by ťa zaujímať: Graf na dnes: Bitcoin na tom nie je dobre. Pravdepodobnosť poklesu rastie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance