Protokol Wormhole
Protokol Wormhole. Zdroj: Google

Jedna z najväčších krádeží v histórii kryptomien? Hacker ukradol 321 miliónov dolárov zo sieti Wormhole.

Wormhole prišiel o obrovskú sumu

Wormhole je bridge pre cross-chain operácie, ktorý používateľom umožňuje presúvať svoje tokeny a NFT medzi blockchainom SolanaEthereum. Predstavitelia oficiálne potvrdili, že bol okradnutý o 120 000 tokenov wETH v hodnote 321 miliónov USD.

V stredajšom príspevku na Twitteri sa uvádzalo, že je sieť aktuálne odstavená pre údržbu z dôvodu potenciálneho zneužitia zo strany hackera. To už však bolo neskoro. Exploit, na ktorý upozornil bezpečnostný technik „samczsun“ zo spoločnosti Paradigm, bol skutočný.

Prečítaj si tiež: CEO spoločnosti Grayscale: „Digitálny dolár bude pre Bitcoin prínosom“

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Ako znela oficiálna správa hackerovi?

„Všimli sme si, že sa vám podarilo zneužiť overenie Solana VAA a vyťažiť tokeny. Radi by sme vám ponúkli dohodu a odmenu vo výške 10 miliónov dolárov za podrobnosti o exploite a taktiež vás žiadame o vrátenie wETH, ktoré ste vyrazili. Môžete nás kontaktovať na adrese contact@certus.one.“

VVA je skratka pre tzv. „validator action approval“. Ide o proces, ktorým sa schvaľujú transakcie.

Predstavitelia Wormhole dúfajú, že hacker konal s dobrým úmyslom. Ide o doteraz najväčší útok v roku 2022 a druhý najväčší hack v sektore DeFi. V hackerovej peňaženke na Solane sa v súčasnosti nachádza 432 662 SOL (44 miliónov USD). Predstavitelia kontaktovali hackera a ponúkli mu 10 miliónov dolárov, ak vráti zvyšné prostriedky.

Útok bol zrealizovaný na strane Solany. Začínajú sa však vynárať obavy, či nie sú zraniteľné aj mosty v sieti Terra.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance