Bitcoin a americký dolár
Bitcoin a americký dolár. Zdroj: Shutterstock, ra3rn

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale tvrdí, že spustenie digitálneho dolára môže byť pre Bitcoin veľkým prínosom. Ako to myslel?

Bitcoin a digitálny dolár

CEO spoločnosti Grayscale Michael Sonnenshein sa vyjadril k tejto téme v epizóde relácie Squawk Box na CNBC. Podľa neho Bitcoin v žiadnom prípade nevytlačí PayPal a ďalšie platobné platformy z biznisu. V prípade, že Fed naozaj vytvorí digitálny dolár, investori začnú vo veľkom tlačiť financie do BTC a iných decentralizovaných kryptomien.

„Digitálny dolár by investorom Bitcoinu fúkol vietor do chrbta.“

Prečítaj si tiež: Po 6 rokoch hackeri presunuli 64 641 Bitcoinov ukradnutých z Bitfinexu

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Moderátor relácie Andrew Sorkin si myslí, že vytvorenie digitálneho dolára zo strany Fedu by mohlo zruinovať PayPal. Namiesto tejto spoločnosti by investori využívali digitálny dolár, čo by maržu PayPalu stlačilo na absolútnu nulu. Šéf Grayscale Sonnenshein s ním však nesúhlasil.

Platobný giganti ako PayPal už vo svojich programoch majú zahrnuté kryptomeny na čele s BTC, takže by ich to nemalo ohroziť.

Mohlo by ťa zaujímať: Dominancia trhovej kapitalizácie Bitcoinu dosiahla 2-mesačné maximum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance