TRON – Odteraz môžete platiť jednoducho – ako s platobnou kartou

BITmarkets BITmarkets

Používanie kryptomien bežnými užívateľmi pri platbe za tovar či služby je stále do istej miery pre mnohých komplikované. Nepomohli tomu ani LitePay a FuzeX, ktoré nedávno odložili očakávané spustenie svojich debetných kariet. FuzeX mal problém s vybavením BIN (bankové identifikačné číslo) a LitePay čelil ťažkostiam zo strany poskytovateľa platobných kariet. Teraz to chce zmeniť Tron.

Na scénu prichádza Poppy

Poppy je aplikácia určená špeciálne pre ekosystém Tronu, ktorá prináša možnosť platby pomocou TRX v reálnych podmienkach bežného života.

Obchodníci a predajcovia, ktorí chcú svojim zákazníkom umožniť platby využitím TRX coinov, jednoducho aktualizujú svoj existujúci POS Clover a nainštalujú do neho aplikáciu Poppy. (POS – elektronické zariadenia umožňujúce realizovať bezhotovostné platby platobnými kartami. Medzi funkcie POS terminálov patria platby, storná platieb, výbery hotovosti [cash-advance] či dobíjanie kariet mobilných operátorov a iné). Clover pritom ponúka obchodníkom viacero riešení. Jednak je to klasická elektronická pokladňa, ale aj flexibilné zariadenia, či platobné riešenie typu tap-and-go.

Vzhľadom na kompatibilitu Poppy s Tron blockchainom sa budú transakcie vyznačovať nielen dostatočnou rýchlosťou, ale aj nízkymi poplatkami za ich sprocesovanie. Platby bude pritom možné uskutočňovať využitím Tron wallet, TronCard a Seedit.

TronCard s 3D čiarovým kódom

TronCard je typ kreditnej karty, ktorá umožňuje nákupy a transakcie za TRX. Je navrhnutá tak, aby bola bezpečná, no pritom dostatočne jednoducho použiteľná pre terminály s Poppy systémom. Karta bude zároveň obsahovať 3D čiarový kód, ktorý bude odkazovať na verejnú adresu previazanú s Tron peňaženkou.

Mohlo by vás zaujímať: Tron: Vďaka Odyssey 3.1 budeme 200-krát rýchlejší ako ETH a 100-krát lacnejší ako EOS

Seedit

Seedit je platobná peer-to-peer platforma, ktorá umožňuje odosielanie tokenov tvorcom obsahu v rámci tradičných sociálnych sietí. Od ohlásenia spolupráce s Tronom, ktoré sa uskutočnilo koncom tohto leta, sprocesovala táto sieť 747.000 transakcií v hodnote 26 miliónov TRX.

Vďaka vzájomnej integrácii Poppy, Seedit a Tronu môžu predajcovia komunikovať so svojími zákazníkmi a poskytovať im zľavy, poukážky či darčekové karty, ktoré budú zároveň využiteľné pri platbe cez spomínaný POS.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

Tron Mainnet, BitTorrent, Seedit, TRX Market, projekt Atlas, Tron Virtual Machine. Inými slovami: vlastná sieť, akvizície a nové projekty zamerané na dApps (decentralizované aplikácie) a na rýchle a lacné transakcie. To všetko stihol vývojársky tím Tronu za menej ako jeden rok. Teraz k tomu po prvý krát pridáva aj možnosť využitia svojho coinu pri platbách v reálnom živote. Cesta k mainstreamu je teda pre Tron otvorená. Uvidíme, ako ju využije…

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
medium.com
ethereumworldnews.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.