SpankChain Hacker vrátil ukradnuté kryptomeny – získal odmenu 9000 $ – marketingový ťah alebo šťastie v nešťastí?

Kategorie: Novinky
SpankChain hack

Hacky sú vo svete kryptomien na dennom poriadku. Či už ide o okradnutie burzy, startupu alebo fyzických osôb, výsledky týchto digitálnych krádeží sú takmer vždy rovnaké. Útočník ostáva neznámy a poškodená osoba/spoločnosť svoje coiny už nikdy neuvidí.

Nenechajte sa okradnúť! Dodržte základné bezpečnostné pravidlá práce s kryptomenami.

Hacker sa rozhodol vrátiť ukradnuté kryptomeny

Občas sa však nájdu výnimky potvrdzujúce pravidlo. Včera sme boli svedkami hacku ICO-startupu pre dospelých s názvom SpankChain. Hackerovi sa podarilo ukradnúť Ethereum v hodnote takmer 50 000 $ a zmrazil pri tom BOOTY tokeny v hodnote ďalších 4000 $.

SpankChain tímu sa nakoniec podarilo hackera kontaktovať a presvedčiť, aby im lup vrátil. Za odmenu mu poslali 5000 $ a za odmrazenie BOOTY tokenov získal ďalšie štyri tisícky.

Startup o tom informoval na svojom Twitteri:

Rozoberať celú situáciu do podrobností snáď ani nie je nutné. Ale povedzme si aspoň základ toho, čo sa vlastne stalo. Podľa portálu CCN hacker využil chybu v smart kontrakte, ktorá sa nápadne podobá na DAO hack spred dvoch rokov. Táto chyba hackerovi umožnila vyberať peniaze z účtu aj keď už vošiel do mínusu.

Šťastie v nešťastí alebo iba marketingový ťah?

My v Kryptomagazine sme radi, že nakoniec všetko “dobre dopadlo” a startup neprišiel o celých 50 000 $ v Ethereu, ale celá situácia je veľmi podozrivá. O SpankChaine sa teraz píše prakticky všade. Ide teda skutočne o hack, alebo sme svedkami skvelého marketingového ťahu?

Na Twitteri SpankChainu sa nedávno objavila táto správa:

Parafrázujeme:

Tento hack konečne upútal pozornosť médií. Prvé platobné kanály sme spustili už v apríli, ale nikoho to nezaujímalo…

Čo si myslíte vy?

Váš názor na celú situáciu nám môžete napísať do komentárov. Tešíme sa na vaše postrehy!

Čo čítať ďalej?

Viac ako polovica búrz je náchylná na útok – v hodnotení pohorel aj Bitstamp

A čo teraz? … Pozrite si napríklad naše nové video!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.