Tron a Tether uzatvárajú partnerstvo – toto sme nečakali

BITmarkets BITmarkets

Blockchainová platforma Tron (TRX) a vydavateľ stablecoinov USDT (Tether), oznámili partnerstvo, ktorého cieľom je zaviesť USDT na sieti Tron
v druhom štvrťroku roku 2019.

USDT v podobe TRC20 tokenov – to znamená, že bude kompatibilný so všetkými protokolmi založenými na Trone, vrátane decentralizovaných aplikácií (DApps).

Stablecoin Tether – USDT

Bol spustený v roku 2014. Tí z vás, ktorí obchodujú na burze, určite majú s ním skúsenosti. Ak napríklad padajú kryptomenové trhy, veľa ľudí „uteká do Tetheru”. Môžete zameniť krypto za tento token krytý dolárom, prečkať prepad, a potom všetko previesť späť (jednoduchšie, rýchlejšie a lacnejšie ako meniť na fiat a zase späť).

Tron – TRX

Ide o silného konkurenta Etherea, teda decentralizovaný ekosystém vrátane známych aplikácií DApps. Pridanie USDT posilní existujúci ekosystém a zvýši likviditu.

Tether zatiaľ kraľuje trhu stablecoinov, ale konkurencia nespí. Nebude to mať také úplne ľahké.

Tether a jeho skoršie problémy

Stablecoin USDT bol už skôr predmetom sporov, potom čo kritici naznačili, že dolárové rezervy nezodpovedajú počtu tokenov v obehu. V decembri minulého roka sa ale začalo špekulovať, že Tether má predsa len adekvátne rezervy. K žiadnemu oficiálnemu auditu ale nedošlo.

Čo čítať ďalej:

Bitcoin za milión dolárov – Je to vôbec reálne? + predikcia

Zdroj: cointelegraph.com
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: