Bitcoin za milión dolárov – Je to vôbec reálne? + predikcia

BITmarkets BITmarkets

Asi najznámejším podporovateľom Bitcoinu za milión dolárov je extravagantný multimilionár John McAffee – človek, ktorý vyhlásil, že Bitcoin do roku 2020 dosiahne hodnotu milión dolárov a ak nie, v priamom prenose zje svoj vlastný…

McAffee však rozhodne nie je jediný, kto verí, že Bitcoin dosiahne túto magickú hranicu. V priebehu rokov stále viac ľudí tvrdí, že Bitcoin na to má potenciál. I keď sa tak pravdepodobne stane neskôr ako v roku 2020.

O Johnovom životnom príbehu sa dočítate v tomto článku.

McAffeemu predikcia vôbec nevychádza. Podľa jeho modelu by teraz mal Bitcoin stáť takmer 40 000 $. V skutočnosti to nie je ani desatina. Presný priebeh predikcie nájdete tu.

Takto to s McAffeeho predikciou vyzerá dnes:

mcaffee bitcoin predikciaA takto by to malo vyzerať v roku 2020:

mcaffee predikcia bitcoin 2020

Ďalšie známe osobnosti predikujú Bitcoin za milión

Riaditeľ oddelenia pre blockchain a digitálne meny v spoločnosti IBM – Jesse Lund – v rozhovori pre Finder pripustil, že hodnota Bitcoinu by sa mohla dostať do 7-číselnej sféry:

„Vidím Bitcoin na milióne dolárov. Do konca roka možno bude za 5 000 $, ale v budúcnosti by toto číslo mohlo byť oveľa vyššie.”

Moderátor RT – Max Keisner – v jeho show ešte v roku 2016 vyhlásil:

„Väčšina ľudí, ktorí premýšľajú o Bitcoine, ho začnú nakupovať, až prekoná 1 000 $. Ešte viac ľudí vstúpi na trh s kryptomenami na 10 000 $.”

Rick Falvigne verí, že Bitcoin by mohol zabrať 1 – 10 % globálneho trhu:

„To nás vedie k možnej kapitalizácii Bitcoinu dosahujúcej 600 miliárd, až 6 biliónov dolárov. Ak budeme predpokladať, že v obehu je reálne šesť miliónov Bitcoinov, tak to vychádza na stotisíc, až milión dolárov za BTC.”

Wences Cesares – CEO Bitcoin služby XAPO na akcii TechCrunch Disrupt 2015 vyhlásil že verí v Bitcoin za $ 1 mil.

„Myslím si, že je viac než 50 % šanca, že Bitcoin raz bude stáť milión dolárov.”

Aký je môj názor?

V prvom rade je vhodné poznamenať, že akékoľvek predikcie pre Bitcoin sú založené na subjektívnych názoroch a naozaj nie je možné odhadnúť, aké bude absolútne cenové maximum pre túto kryptomenu.

Ja osobne si myslím, že Bitcoin aspoň čiastočne uspeje, stane sa globálnou menou a bude uznávaný väčšinou štátov. Kým sa tak stane, je viac než pravdepodobné, že sa od súčasnej podoby zmení na nepoznanie. Súčasný Bitcoin rozhodne nemá potenciál dosiahnuť miliónové hodnoty.

Môže vás zaujímať: Prečo vždy, keď nakúpim, všetko začne padať?

Ale čo Bitcoin budúcnosti? Bitcoin s rýchlejším blockchainom, Bitcoin, ktorý podporujú banky a finančné inštitúcie po celom svete? Za predpokladu, že sa nestane niečo skutočne neočakávané si neviem predstaviť, že by Bitcoin mohol stáť menej, než niekoľko miliónov.

Dovolím si byť konkrétnejší. Ak sa môžeme spoliehať na Bitcoinové cykly, tak by sme sa mohli dostať na stotisíc dolárov okolo roku 2021 – 2022. Miliónovú cenu by sme mohli prvýkrát vidieť v rokoch 2025 – 2027. Ak to Bitcoin dovtedy nestihne, ďalšiu šancu bude mať v rokoch 2030 – 2035.

Akákoľvek presnejšia predikcia podľa mňa v súčasnosti nedáva zmysel. Ale čo vaše predikcie? Súhlasíte so mnou?

Čo čítať ďalej?

Čo sa stane, až budú všetky Bitcoiny vyťažené?