Veľký americký supermarket končí s Visou a zvažuje Bitcoin! – Takže takto to začína?

BITmarkets BITmarkets

Tradičný americký potravinový reťazec Kroger s takmer troma stovkami supermarketov a obchodov v USA nedávno vyhlásil, že v apríli 2019 nebude podporovať  platby pomocou kariet Visa. Ide o reakciu na neprimerane vysoké poplatky, ktoré táto spoločnosť účtuje svojím partnerom. Visa má v súčasnosti 323 miliónov zákazníkov po celom svete a užíva si tak pozíciu najväčšej platobnej spoločnosti na svete. Druhý MasterCard sa so svojimi 190 miliónmi zákazníkov veľmi nechytá.

Visa očividne zneužíva svoje postavenie. Obchodné reťazce sú od služieb tejto spoločnosti prakticky závislé, pretože v opačnom prípade by nemohli obslúžiť veľké percento svojich zákazníkov.

Môže vás zaujímať: Všetko, čo vieme o Facebook coine – Mohol by ohroziť aj Bitcoin?

Spoločnosť Kroger sa to však rozhodla riskovať a s Visou nateraz končí. Ako dôvod udala snahu udržať nízke ceny pre ľudí, ktorí nakupujú v Kroger supermarketoch. Firma zároveň hľadá nové platobné možnosti s nízkymi poplatkami.

Bitcoin Lightning Network nahradí Visu?

Do oka jej padla Bitcoin Lightning Network – teda akási nadstavba nad BTC blockchainom, ktorá umožňuje prakticky okamžité platby s takmer nulovými poplatkami. Táto technológia sa zatiaľ veľmi nepoužíva, pretože poplatky za klasické Bitcoin transakcie sú prakticky zanedbateľné a rýchlosť je pre väčšinu využití dostačujúca. Ak by však Kroger začal skutočne podporovať BTC, je dosť možné, že sieť by sa zahltila. Lightning Network je teda  veľmi dobré riešenie. Všetko, čo potrebujete vedieť o Lightning Network nájdete v tomto článku.

Nateraz však nemôžeme predpokladať, že Bitcoin nahradí Visu. Je neisté, koľko ľudí by bolo ochotných platiť týmto spôsobom. Predsa len, šialené časy z roku 2017 sú preč a verejnosť na kryptomeny kvôli klesajúcej cene nateraz zanevrela.

Každopádne, ak by Kroger začal prijímať platby v BTC, mohlo by to spôsobiť veľký boom krypto-trhu. Bitcoin by postupne začalo používať stále viac ľudí a to je presne dôvod, pre ktorý vznikol.

Tip redakcie: NASDAQ přidává index pro cenu BTC a ETH – Vstup institucí na trh začíná

Anthony Pompliano a Kroger

Známy bitcoin evanjelista Anthony Pompliano na túto správu okamžite zareagoval a ponúkol spoločnosti Kroger pomoc pri implementácii Bitcoin Lightning Network v ich obchodných reťazcoch.

Netrvalo dlho a jeho tímu v Morgan Creek sa podarilo Kroger kontaktovať. Prvý hovor už majú za sebou a vyzerá to sľubne.

Kroger Digital je otvorený novým možnostiam a skutočne zvažujú implementovať Bitcoin Lightning Network ako platobnú metódu. Dúfajme, že tento krok Krogeru pomôže a inšpiruje aj ďalších veľkých hráčov ako Wallmart alebo Whole Foods. U nás by sa zase mohol inšpirovať Kaufland, Tesco alebo Billa.

A čo vy? Chodili by ste nakupovať do Billy ak by ste mohli platiť Bitcoinom? Ja určite áno 🙂

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za milión dolárov – Je to vôbec reálne? + predikcia

Zdroj:
ccn.com

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: