Nie, nejdeme opäť hovoriť o halvingu, pretože na to máme ešte poriadne veľa času. Podstatné udalosti sa dovtedy udejú ešte určite. A keby len dovtedy. Iba do konca toho roka nás čaká veľmi pestrá škála udalostí, ktoré sú spojené s Bitcoinom a mohli by poriadne zatriasť kryptomenovým svetom. O aké udalosti ide a kedy presne sa odohrajú? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.

23.september – Oficiálne spustenie Bakkt Bitcoin Futures

Áno, zdá sa to ako večnosť od prvého oficiálneho vyhlásenia (ešte začiatkom minulého roka), ale Bakkt by konečne mohol byť úplne spustený. A možno sa to už naozaj aj stane. Oficiálne spustenie bolo z rôznych dôvodov presunuté hneď niekoľkokrát, avšak aktuálne všetko konečne vyzerá nádejne.

CFTC (Commodity Futures Trading Commision) Bakktu už nemá ako prekaziť plány v spustení a tak vyzerá oficiálny štart tohto projektu naozaj reálne. A to by bol veľký krok hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho, že by sa do kryptomenového sveta mohli „nahrnúť“ kvantá nových ľudí (na čele s inštitucionálnymi investormi), tak by mohlo prísť k akémusi svojvoľnému zlegalizovaniu Bitcoinu v Amerike.

13. a 18. október – Bitwise/VanEck Bitcoin ETF

No a keď sme spomenuli už jeden „regulačný nešvár“ (CFTC), tak treba spomenúť aj ten druhý. Tušíte správne, ide o SEC (Securities and Exchange Commission). Táto inštitúcia zatiaľ aktívne odkladá všetky rokovania a oficiálne rozhodovania na tému Bitwise a VanEck Bitcoin ETF. Donekonečna to však robiť nemôže a z veľkého množstva pôvodných žiadateľov o ETF aktuálne čakajú na výsledok iba dvaja.

Tento mesiac prišlo k poslednému možnému odloženiu a to znamená, že Bitcoin ETF od Bitwise a VanEck budú musieť byť definitívne prijaté alebo zamietnuté 13. respektíve 18. októbra (aj keď odloženie bolo vždy oznámené v jeden deň).

Nikto ešte nepovedal, že k oficiálnemu spusteniu čo i len jednej Bitcoin ETF príde. Ak sa tak však stane, tak ide o takú istú správu, ako v prípade Bakktu. Pre inštitucionálnych investorov by sa týmto krokom odstránila ďalšia prekáža na investovanie do BTC.

28. október – Mt.Gox plán

Ak sme dnes spomínali nejaké „ságy“ alebo dlhotrvajúce spory, tak tento je suverénne najdlhší. Prípad Mt.Gox vám všetkým musí byť už dobré známy a jeho plány na odškodnenie klientov tejto burzy by mali byť definitívne dokončené dňa 28. októbra.

Problémom však je, že vždy, keď sa zdá, že má dôjsť k schváleniu celého odškodného, príde nová veľká strana. Tá si začne pýtať obrovské odškodné. Naposledy išlo o spoločnosť CoinLab, ktorá sa tesne pred takýmto termínom ohlásila s právom na odškodné vo výške 15 miliárd dolárov.

Ak by ku schváleniu daného plánu aj došlo, pre BTC samotný by to veľa znamenať nemuselo. Ale dôvera v kryptomeny a aspoň aká taká spravodlivosť by sa mohla prinavrátiť do tohto sektora, a to by určite nebolo na škodu.

Záver

Všetky tri dátumy by ste si nepochybne mali zapísať do svojich kalendárikov a diárikov. Ide totižto o veľmi podstatné udalosti, ktoré by mohli mať výrazný dopad na Bitcoin, jeho cenu, ale aj jeho budúcnosť. Práve preto budeme všetky tieto udalosti podrobne sledovať a mapovať aj my a hneď ako príde k nejakému zaujímavému zvratu alebo vyriešeniu danej situácie, tak vás budeme informovať.

Čo čítať ďalej?

[PREHĽAD TRHU] Bakkt bez odozvy, Bitcoin na rázcestí a Nový Zéland ako trendsetter?

Zdroj:
bitcoinist.com

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of