[PREHĽAD TRHU] Bakkt bez odozvy, Bitcoin na rázcestí a Nový Zéland ako trendsetter?

0

Ahojte traderi. Máme tu stred pracovného týždňa, a to znamená ďalší prehľad trhu. Poďme na to!

Disclaimer/Tento článok je určený na prehľad. V prípade, že podľa neho budete obchodovať a prerobíte, za vaše straty nemôžeme. Ak máte záujem o profesionálne analýzy trhu, sledujte Trading11.com.

BAKKT bez odozvy

Téma BAKKT nám znova len ukazuje, že fundament nasleduje technickú analýzu. Povedzme si pravdu a ruku na srdce. Halving, ETF a BAKKT sú fundamenty, na ktoré čakáme už 2 roky. Po 2 rokoch čakania sa dozvieme, že BAKKT bude spustený 26. 9. 2019 a trh nič nespraví? Buď je to tak zanedbateľná správa, že to trhom ani nepohlo – čo si nemyslím, alebo už táto informácia bola obsiahnutá v grafe? Alebo (a teraz pridáme trochu konšpiračnej teórie) BAKKT nakupoval už na 3400 dolároch, pretože vedel, že sa blíži jeho spustenie a bol to on, čo odštartoval rast?

Pripomínam, že BAKKT sú prvé fyzické futures, takže každý futures kontrakt je reálne krytý Bitcoinom. Kde a kedy by BAKKT získal tak obrovské množstvo Bitcoinov?

Nový Zéland ako trendsetter

Toto je ďalšia extrémne pozitívna novinka, ktorá ostala takmer bez povšimnutia. Od 1. 9. 2019 je Bitcoin na Novom Zélande legálny a zdaniteľný. To znamená, že firmy môžu vyplácať mzdu svojim zamestnancom v Bitcoinoch. Túto zmenu už potvrdil daňový úrad Nového Zélandu. Obrovský pokrok! Z čias, kedy sa špekulovalo, či je Bitcoin scam a že všetky kryptomeny sú podvody, sme sa dostali do doby, kedy je Bitcoin zákonné platidlo. Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, tak to znamená asi toľko, akoby bolo v Hospodárskej menovej únii zákonným platilom Euro a zároveň aj Bitcoin. Momentálne sa dá v eurozóne platiť len Eurom. V USA sa dá platiť len Americkým dolárom. Na Novom Zélande sa už dá platiť aj Novozélandským dolárom, aj Bitcoinom. Skvelý úspech!

Bitcoin sa rozhoduje

prehľad trhu, [PREHĽAD TRHU] Bakkt bez odozvy, Bitcoin na rázcestí a Nový Zéland ako trendsetter?

V jednoduchosti trackujeme dva scenáre. Bullish scenár je triangel a výstrel z neho. Bearish scenár je channel, ktorý nás ešte môže poslať poriadne nízko, až niekde medzi 7 000 – 8 000 dolárov. Kým neprekonáme hornú trendline alebo spodnú hranu trianglu, tak nevieme, ktorý scenár je validný. Na rozuzlenie si teda budeme musieť pár hodín, a možno aj dní, počkať.

 

Trader 2.0 je unikátny kurz, ktorý na ČR a SR scéne nemá obdobu. Ako prvý vzdelávací modul v našich končinách sa okrem technickej analýzy zameriava aj na money management a psychológiu obchodovania.

6 traderov z 3 rôznych krajín vás naučí svoje finty

  • viac než 26 hodín videí,
  • +20 powerpoint prezentácií,
  • dotazník,
  • livetrading,
  • skúšobné cvičenia
  • a veľa ďalšieho…

Viac informácií o kurze nájdete v tomto odkaze:

KLIK

Čo čítať ďalej?

Centrálne banky vs digitálne mince – Začala sa veľká finančná vojna

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre