Tri dôvody, prečo nepočúvať Buffettove rady o kryptomenách

3

O tom, že je Warren Buffett jedným z najúspešnejších investorov na svete, nepochybuje asi nikto. Aktuálne sa však okrem iného zviditeľňuje aj pomerne ostrou kritikou kryptomien.  Aj napriek všetkým jeho nespočetným úspechom, ktoré v oblasti investícií dosiahol, zobrať si k srdcu jeho radu ohľadom kryptomien nemusí byť práve najlepší nápad.

Nižšie vám prinášame tri dôvody, prečo by jeho rady týkajúce sa digitálnych mien mohli byť pre dlhodobý rast vašich financií kontraproduktívne.

Globálne hospodárstvo sa mení

Warren Buffett vždy tvrdil, že neinvestuje do technologických spoločností. Ak sa však pozrieme na globálnu ekonomiku, je jasné, že sú to práve technológie, ktoré reštrukturalizujú doposiaľ zaužívané fungovanie svetovej ekonomiky.

Typy spoločností, na ktorých Buffett zarobil, sú dnes do značnej miery valcované firmami, ktoré využívajú najmodernejšie technológie. Ako príklad stačí uviesť Amazon, ktorému sa podarilo doslova zlikvidovať veľké množstvo celosvetovo renomovaných maloobchodných gigantov. Týmto krokom sa stal de facto maloobchodným monopolom.

Technológia blockchain a digitálne meny majú potenciál rovnakým spôsobom narušiť súčasný stav v bankovom sektore.

Nie je to tak dávno, čo jeden užívateľ uskutočnil transakciu vo výške 99 miliónov dolárov, pričom použil kryptomenu Litecoin. Vďaka tomu ho tento prevod stál len 40 centov a celá operácia trvala len dve minúty. Týmto dvom faktorom budú banky momentálne len ťažko konkurovať. A čo sú pre ich klientov najdôležitejšie kritériá? Odpoveď je asi každému jasná – poplatky a flexibilita (rýchlosť).

Ako sme uviedli vyššie, globálna ekonomika sa mení a to, čo prinieslo bohatstvo ľuďom ako Buffett v minulosti, nemusí fungovať v súčasnosti. Budúcnosť patrí digitálnej ekonomike a tá bude definovať rast bohatstva.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Aj Warren Buffett zmeškal mnoho príležitostí

Tak ako spravil Buffett investičné rozhodnutia, ktoré ho urobili neuveriteľne bohatým, je dôležité si uvedomiť, že rovnako tak aj niektoré zmeškal. A tie ho mohli spraviť ešte bohatším. Predovšetkým ak by využil ranné príležitosti na investovanie do spoločností ako Google, Facebook alebo už spomínaný Amazon.

Takže ak sa budete riadiť jeho radami o neinvestovaní do kryptomien, môže sa vám rovnako stať, že premeškáte príležitosť, ktorá má potenciál zmeniť váš život. Veď len samotný Bitcoin zaznamenal v priebehu roku 2017 nárast z 1000 až na 20 000 dolárov. Žiadna investícia do akcií by vám takýto výnos nepriniesla.

Mohlo by vás zaujímať: Ako analyzovať whitepaper – základ pre vašu investíciu do kryptomien

Buffett má výhodu v objeme peňazí, ktoré investuje

Jeden z  dôvodov, prečo je Buffett taký bohatý je, že investuje v miliardách. Ak máte 10 miliárd dolárov na investovanie, aj jedno percentný nárast bude znamenať slušný zárobok.

To však už neplatí pri investícii v sumách niekoľko tisíc dolárov. Preto sa ako jedna z možností otvára investícia s vyšším rizikom. Je ďaleko vyšší predpoklad, že z 10 000 dolárov v digitálnych menách vytvoríte milión, ako to, že sa vám to podarí napríklad na akciových trhoch.

Záver

Každopádne, tak ako pri každom type investície, aj tu je dôležité venovať svoj čas na oboznámenie sa s projektom (whitepaper), pochopiť jeho ciele a v neposlednom rade vložiť iba toľko peňazí, o koľko môžete prísť. Navždy bude totiž platiť rovnica: čím rizikovejšia je investícia – tým väčší je potenciálny výnos, ale samozrejme aj strata.

Nezmeškajte odhalenie a súťaž! – dnes o 16:00

Zdroj:
cryptorecorder.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Libor

A možno je Buffett úspešný hlavne preto, lebo sa vyhol všetkým možným investičným „podvodným“ projektom a bublinám. Dobre, nie je nainvestovaný v Googli, Amazone, FB a podobne, ale zároveň sa vyhol aj bubline dot.com. A kde sú tí „blázniví“ investori z éry dot.com ? Skrachovali, skončili, lebo len slepo verili, gamblovali. A kto vedel, že z toho kvanta technologických firiem prežijú len Google a Amazon ? / FB vznikol až po kríze dot.com /. Ako skončila AltaVista, predchodca vyhľadávača Google ? Buffett nehrá ruletu, ide na istotu…..

axell

Hlavne WB sam tvori trh. Ak niekam vstupi, trh leti hore, ak výstupi, akcie idu ku dnu. Nieco prehlasi na CNN a trh reaguje. Dnes uz zaraba len jeho meno ale nebude to trvat vecne. Postupne bude stracat silu .. Tiez som toho nazoru ze zaspal dobu a uz nestiha. Proste jeho cas uz bol.

Libor

Stále tá istá chyba myslenia….Keď Buffett hovorí, že neinvestuje do technologických spoločností, tak tým myslí, že neinvestuje do cenných papierov / akcií / týchto spoločnosti. V prípade krypta žiadne akcie nie sú, takže nemá do čoho „investovať“. Krypto spoločnosti sú v drvivej väčšine v podstate iba mobilné dappky, ktoré bežia na technológii blockchain, pri nejakom koncenze a na nejakom tokene. A tie nové dappky budú alebo nebudú mať nejakých užívateľov ? A ak budú mať užívateľov, kam potečú tržby a zisky ? Držiteľ tokenu žiaden zisk nedostane. Logicky, lebo držiteľ tokenu čoby užívateľ dapply má generovať tržby a zisky pre… Čítať ďalej