Trhová hodnota blockchainu dosiahne o päť rokov 29-násobok!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Trhová hodnota blockchainu by počas nasledujúcich piatich rokov mala vzrásť až 29-násobne. Mali by sme sa tak dočkať premeny dnešných 80 miliónov USD na viac než 2,3 miliardy USD, a to už v roku 2023. Poukazuje na to analýza Monici Eaton-Cardone.

Analýza nových blockchainových aplikácií predpovedá 29-násobný nárast hodnoty blockchainu v priebehu nasledujúcich 5 rokov. Uviedol tak PRWeb dňa 28. novembra 2018. Analýzu viedla riaditeľka informačnej kancelárie Monica Eaton-Cardone.

Po prvýkrát sa informácia o hodnote 2,3 miliardy USD v roku 2023 objavila v prieskume trhu spoločnosti MarketsandMarkets ešte v júni tohto roku a bola vypočítaná na základe každoročného rastu hodnoty blockchainu o 96,4 %.

Monicina analýza

Eaton-Cordone je spoluzakladateľkou spoločnosti a riaditeľkou informačnej kancelárie (Chief Information Officer – CIO) spoločnosti Global Risk Technologies, ktorá sa zameriava na zmierňovanie rizík globálneho platobného priemyslu. Okrem iného je Monica aj riaditeľkou prevádzkových technológií (Chief Operating Officer – COO) spoločnosti Chargebacks911, ktorá sa zaoberá náhradami škôd.

Vo svojej analýze Monica podrobne skúma aplikácie, ktoré pravdepodobne urýchlia prijatie blockchainu a iných foriem technológie distribuovaných záznamov (DLT – distributed ledger technologies) podnikateľmi v maloobchodnom sektore.

Zameriava sa na 5 hlavných maloobchodných aplikácií:

  • manažment dodávateľských služieb
  • manažment zásob/inventáru
  • overenie pravosti
  • automatické obnovenie a predplatenie služieb
  • zákaznícke dáta a programy pre verejnosť.

Napríklad, čo sa týka manažmentu dodávateľských služieb, jej analýza poukazuje na významné partnerstvo medzi Walmartom a IBM. Ich kooperácia viedla k možnosti vystopovania potravín na základe blockchainu. Vďaka tomu je možné identifikovať pôvod výrobku za 2,2 sekundy, na rozdiel od starších systémov, ktoré na to potrebujú až týždeň.

Mohlo by vás zaujímať: Austrália pracuje na národnom blockchaine a použije technológiu od IBM

Blockchain pre celý svet

Na to, aby bol blockchain celosvetovo prijatý, musia byť vyriešené niektoré kľúčové otázky. Eaton-Cardone k nim zaraďuje napríklad súkromie údajov a zapojenie sa do už existujúcich, ale aj do novovznikajúcich právnych a regulačných rámcov. Napriek tomu však poznamenáva, že giganti, ako napríklad Walmart, Carrefour, De Beers alebo Amazon, už preukazujú pozitívne náznaky adopcie blockchainu. Amazon napríklad nedávno oznámil debut dvoch nových produktov založených na blockchaine. Ide o Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) a o Amazon Managed Blockchain.

Blockchain sa teda pomaly ale isto dostáva do rôznych odvetví, vrátane maloobchodu, manufaktúry, financií, energií a poistenia.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.