Trhmi ďalší týždeň zatrasie dôležitá udalosť – pripravte sa na veľké pohyby

Analýzy Trhy čaká veľký pohyb
Trhy čaká veľký pohyb. Zdroj: shutterstock.com/Bigc Studio/William Potter
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Už ďalší týždeň sa koná pravidelný meeting centrálnej banky, kde hlavnou tému budú úrokové sadzby. Zasadnutie sa bude konať od 21. do 22. marca a výsledky budú zverejnené v stredu večer.

Aký je cieľ Americkej centrálnej banky?

Pravidelný FOMC meeting na trh prinesie opäť zvýšenú volatilitu. Po poslednom zasadnutí začali akcie a kryptomeny krátkodobo rásť. A to aj napriek 0,25 % navýšeniu, čo by z fundamentálneho hľadiska malo mať negatívny dopad na trhu.

Ďalšie zvyšovanie o 25 bázických bodov sa očakáva aj na tento mesiac. Ak by sa tak stalo, úroková sadzba bude na 5 %. Zamiešať kartami môžu posledné krachy 3 veľkých bánk v USA. Bankrate očakáva, že maximálne úrokové sadzby počas aktuálneho cyklu by mohli dosiahnuť 5,25 až 5,5 %. Čo by znamenalo, že budú rasť až do leta.

Hlavným cieľom americkej centrálnej banky je znížiť infláciu pod 2 %, aj na úkor pádu akcií. V dôsledku toho sa môžu objaviť ďalšie problémy veľkých bánk.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Čaká nás ďalšia kríza

Znepokojivý ukazovateľ sú úrokové sadzby za posledných 25 rokov. Zatiaľ v oboch prípadoch po zvýšení prišla kríza. V roku 2008 po pádu banky Lehman Brothers a v roku 2000 po Dot-com bubline.


Zdroj: tradingeconomics.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

V akom stave je trh?

Cena bitcoinu sa od júna 2022 pohybuje pod úrovňou 25 000 dolárov. Aktuálne sa nachádza už po 4. krát na tejto hodnote a práve nasledujúce FOMC zasadnutie môže spôsobiť zlomenie tejto hladiny a rast bitcoinu až na 30 000 dolárov.

Bitcoin čaká rozuzlenie

Bitcoin čaká rozuzlenie. Zdroj: tradingview.com

V hre je aj scenár zvýšenia úrokových sadzieb, čo môže mať za následok pokles bitcoinu a jeho návrat na 20 000 dolárov. Ako je už bežné posledné mesiace, tak FOMC meetingy na trh prinášajú vysokú volatilitu. To si vyžaduje pozornosť investorov.

Vývoj amerického indexu

Vývoj amerického indexu S&P500. Zdroj: tradingview.com

Najväčší americký index S&P500 na hodnotách okolo 4 000 bodov už takmer jeden rok. Situácia na americkom trhu vyzerá stabilná a dokonca po dokončení konsolidácie môžeme očakávať začiatok nového, rastúceho trendu. Aj v prípade indexu S&P500 a amerických akcií môžeme v stredu očakávať zvýšenú volatilitu. Pokiaľ bude toto jedno z posledných zvyšovaní a nepríde ďalšia recesia, s veľkou pravdepodobnosťou už na nové dno trh nepôjde.

Prečítaj si aj: Bitcoin čaká opäť veľký pohyb

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.