Bitcoin vytvorí veľký pohyb
Bitcoin vytvorí veľký pohyb. Zdroj: shutterstock.com/jantsarik/Things

V dnešnom článku sa pozrieme na krátkodobú analýzu najväčšej kryptomeny na svete. Bitcoin podľa údajov z TradingView pokračuje na hodinovom grafe v sideway pohybe, ktorý sa čoskoro ukončí a cena bude musieť opäť vytvoriť krátkodobú zvýšenú volatilitu. Kam sa bitcoin pohne a aké scenáre môžeme očakávať?

Na grafe nižšie môžete vidieť dva pravdepodobné scenáre v prípade, že cena pôjde smerom hore resp. dole. Krátkodobý klesajúci trojuholník sa uzatvára a support na bode kontroly 24 300 dolárov bude v tomto prípade smerodajný.

  • Ak cena prerazí rezistenciu, tak prvý cenový cieľ je určený na hladine 26 000 dolárov a ak sa podarí cene prekonať aj tento bod, tak pravdepodobne bitcoin dosiahne až 30 000 dolárov, keďže medzi 25 000 a 30 000 dolármi je transakčná medzera a nedávny nárast na 26 000 dolárov sa na dennom grafe zatiaľ javí ako fake breakout.
  • Na druhej strane sledujeme pesimistický scenár, ktorý sa opiera o supporty 23 000 a 22 000 dolárov. Ide o lokálne body kontroly, ktoré slúžia ako oporný bod v prípade prepadu. Hladina 23 000 je významnejšia, no na grafe sme si zámerne ukázali, čo by spôsobil prepad až na 22 000 dolárov. Predstavovalo by to znehodnotenie až o 10 %.
Bitcoin čaká veľký pohyb
Bitcoin čaká veľký pohyb. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Cieľom je pripraviť sa na oba scenáre

Pozitívny scenár cenového vývoja bitcoinu sme vám viac priblížili v článku Bude bitcoin ochrana pred krachom bánk? Jeho cena masívne rastie. Na druhej strane vám odporúčame prečítať si aj článok 3 dôvody, prečo bitcoin klesne na nové minimum, pretože každý účastník trhu by mal počítať aj s touto možnosťou.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Bez ohľadu na to, akým smerom sa bitcoin uberie je zjavné, že nás čaká opäť veľký pohyb. Cieľom analýzy nie je zistiť, ktorý z týchto pohybov nastane, pretože v skutočnosti to nikto nevie. Úlohou každého obchodníka by ale malo byť pripravenie stratégie na oba scenáre.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: „Bitcoin je odpoveď na chorú ekonomiku“