Trader, ktorý shortoval Bitcoin od 20 000 $, velí k nákupu!

Novinky Je čas k nákupu bitcoinu?
Je čas k nákupu bitcoinu? Zdroj: Shutterstock.com/Ground Picture
BITmarkets BITmarkets

John Dow, bývalý ekonóm Medzinárodného Menového Fondu a zároveň obchodník, ktorý je známy shortovaním Bitcoinu z jeho historického maxima (20 000 $) až po jeho ročné low (~3 200 $). John po včerajšom rallye vyhlásil, že Bitcoin vyzerá dobre a nebál by sa ho nakupovať. To je veľmi príjemná zmena tónu. Naposledy sme o výrokoch tohto obchodníka písali v decembri 2018, kedy identifikoval krivku, pod ktorou by mali predať aj HODL-eri.

Článok mal na Kryptomagazine veľké ohlasy. Rozobrali sme v ňom jeho Tweet:

John Dow v ňom tvrdil, že ak sa Bitcoin neodrazí od žltej línie (MA200) a v najbližších mesiacoch neporastie na 5-6 tisíc dolárov, tak budeme mať problém. Našťastie, tentokrát sa naplnil ten lepší scenár a cena Bitcoin na burze Coinbase Pro momentálne dosahuje 5000 $!

Môže vás zaujímať: Kryptomeny a nezávislosť od ľudského faktora – Zaobíde sa krypto bez ľudí?

Je čas nakupovať?

Nedivíme sa teda, že John Dow situáciu vidí pozitívne. Zatiaľ je priskoro hovoriť o otočení trendu a ďalšom bull-rune, ale rozhodne sa niečo deje. Je to dobrý začiatok. Ak si Bitcoin udrží súčasné tempo, skutočne by mohol započať trvalejší rastový trend a dostať sa späť na hodnoty, ktoré by začali priťahovať nových investorov.

Čo čítať ďalej?

Ak Bitcoin klesne pod túto krivku, aj HODL-eri by mali predať – Hovorí známy trader