Kryptomenové firmy si pomaly kupujú nemeckú banku WEG Bank AG

BITmarkets BITmarkets

Takmer 30 percent vlastného kapitálu vo WEG Bank AG je teraz vo vlastníctve kryptomenových spoločností.

Nákupom 9,9 % podielu sa teraz blockchainový startup Nimiq pripojil k TokenPay a Litecoin Foundation. (Podľa nemeckého práva vyžadujú zahraničné majetkové podiely vo výške 10 % alebo vyššie dodatočné schválenie regulačného orgánu.) Všetky tri krypto spoločnosti teda nakúpili po 9,9 %.

Spoluzakladateľ Nimiq Elion Chin vo svojom vyhlásení uviedol:

„S LitecoinOm a Tokenpay ako NAstávajÚcImi akcionáRMi vERíme, že WEG Bank je na cestE k tomu, aby sA z nEJ stala banka budÚcnosti.”

„V posledných 12 mesiacoch sme sa začali obzerať po rôznych spôsoboch, ako rozšíriť naše hlavné bankové aktivity do blockchainového odvetvia.”

„S firmou Nimiq sme boli schopní vyvinúť nielen medzník platobného rozhrania, ktorý má potenciál spôsobiť revolúciu, ale vybudovali sme tiež silné a inovatívne partnerstvo.”

– uviedol generálny riaditeľ spoločnosti WEG Bank AG Matthias von Hauff v tlačovom vyhlásení.

Podľa nedávneho príspevku na blogu spolupracuje Nimiq aj s Trust Wallet, ktorú vlastní Binance. Cieľom je poskytnúť používateľom prístup k likvidným eurám cez DEX.

Zdroj:
coindesk.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: