coinbase margin trading

Pred tým, než začnete čítať, pozrite si náš komplexný návod na používanie platformy Coinbase. Nájdete tam tipy na získanie bonusov zdarma a ďalšie návody.

Coinbase Pro je jedna z najlepších búrz na svete, na ktorej je možné obchodovať s takmer nulovými poplatkami. Získate tak najlacnejší spôsob, ako nakupovať/predávať kryptomeny. Ak ešte nemáte účet na tejto burze, máme pre vás zaujímavú správu. Ak sa zaregistrujete cez náš link, pri prvom nákupe kryptomien za aspoň 100 $ dostanete ako bonus 10 $ ZDARMA. Ako na to? Návod nájdete v tomto článku.

Vytváranie účtu

  1. Choďte na stránku pro.coinbase.com a kliknite na tlačidlo CREATE ACCOUNT.

GDAX 1

2. Následne si vytvorte účet. Ak máte coinbase, môžete tento krok preskočiť (ak ste v prehliadači prihlásený na coinbase, tak dokonca ani nemusíte nič robiť a účet na GDAX sa vám vytvorí automaticky). Ak máte coinbase, ale účet na GDAX sa vám nevytvoril, pravdepodobne nie ste dostatočne verifikovaní. Potrebujete overiť váš e-mail, telefónne číslo, a aspoň dva dokumenty (napr. občiansky a pas).

GDAX 2

Deposit

3. Teraz si na Coinbase Pro musíte vložiť peniaze. Kliknite teda na tlačidlo DEPOSIT.

4. Peniaze môžete vložiť niekoľkými spôsobmi.

  • Bankovým prevodom
  • Z účtu na coinbase
  • Transakciou

Prvými dvoma spôsobmi môžete na burzu posielať fiat, druhým a tretím spôsobom tam dostanete kryptomeny (Bitcoin, Ethereum a Litecoin).

GDAX 4

Obchodovanie

Na Coinbase Pro môžete obchodovať kryptomeny Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin a ďalšie kryptomeny voči USD, EUR a GBP. Je dôležité podotknúť, že obchodujete s reálnymi fiat peniazmi a nie s kryptomenami, krytými peniazmi (ako je to napríklad na Bitfinexe). Ak sledujete kauzu Tether, tak tento detail určite oceníte.

5. Poplatky: Na Coinbase Pro sú zaujímavo rozvrhnuté poplatky. Môžete zaujať pozíciu maker alebo taker.

  • Maker ste vtedy, ak vytvárate trh, resp. zadávate objednávku do systému.
  • Taker ste vtedy, ak príjmete objednávku niekoho iného.

To, či budete maker alebo taker závisí od nástroja, ktorý používate na obchodovanie. Ak zvolíte MARKET, budete taker (a platíte poplatok). Ak zvolíte LIMIT, budete maker (neplatíte žiadne poplatky).

GDAX 9

6. Ste pripravený obchodovať? Skvelé! Vyberte si kryptomenu a poďme na to.

GDAX 6

Taker

7. Ak vám nevadia poplatky, môžete využívať nástroj MARKET. Následne zvoľte, či chcete kupovať (buy) alebo predávať (sell) a zadajte množstvo. Burza automaticky nakúpi/predá danú kryptomenu za najlepšiu možnú cenu.

GDAX 7 market

Maker

8. Ak však chcete obchodovať zadarmo, musíte trh tvoriť a zadávať si vlastné objednávky. Na to požijete nástroj LIMIT. Zvoľte, či chcete nakupovať (buy) alebo predávať (sell), zadajte množstvo a cenu. V tomto prípade si môžete zvoliť akúkoľvek cenu. Tzn. kurz LTC/USD je 80$ a vy chcete predávať za 90$, tak zadáte ponuku a Litecoiny sa vám predajú, až sa kurz zvýši na danú hodnotu. To však môže chvíľku trvať.

Zadaná ponuka sa vám následne objaví v kolónke OPEN ORDERS a až ju niekto prijme, presunie sa do FILLS.

GDAX 8 limit

Obchodovanie na burze GDAX je veľmi jednoduché a výhodné. Peniaze tam dostanete priamo z banky a rovnako funguje aj výber na účet. Jednoducho kliknete na tlačidlo WiTHDRAW (vedľa DEPOSIT) a zvyšok už zvládnete aj sami.

Ak máte akékoľvek otázky ohľadom burzy Coinbase Pro, napíšte nám ich do našej facebookovej skupiny. Radi vám odpovieme.

Kryptomagazin nájdete aj na facebooku. Ak chcete získavať najnovšie informácie zo sveta kryptomien, dajte nám tam like.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance