Toto je len začiatok! Bitcoin bude stúpať na túto úroveň… Tvrdí riaditeľ hedge fondu

0

Iste ste si už všimli polnočnú pumpu, ktorou sa Bitcoin dostal nad 10 000 $ a vytvoril lokálne high na hladine 10 500 $. Aktuálne sme už síce zaznamenali menší retracement na 10 100 $, no väčšina traderov očakáva ďalšie vlny rastu. Svedčia o tom aj úroky za požičiavanie BTC a ETH na platforme BitMEX.

„Miera financovania BTC a ETH futures kontraktov na BitMEX-e je 0,16 a 0,19%. Bežne sa pritom v prípade Bitcoinu pohybuje okolo 0,01%. Drvivá väčšina obchodníkov v tomto rallye otvára long pozície.“

– vysvetľuje analytik Alex Young

Sledujte kryptomagazin na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo

Rozhodujúci pohyb Bitcoinu nad 10 000 $

Mohit Sorout, partner Bitazu Capital hedge fondu, zdieľal jednoduchý daily graf BTC so zaklesleným trojuholníkom. Ide o klasickú formáciu, ktorá vzniká na grafe. Bitcoin sa v priebehu posledných týždňov obchodoval v stále menšom cenovom intervale a nakoniec prišiel breakout jednej z hrán trojuholníka.

 

[caption id="attachment_52210" align="aligncenter" width="680"]1D BTC/USD - Mohit SOrout Bitazu Capital 1D BTC/USD – Mohit Srout Bitazu Capital[/caption]

Bitcoin prerazil vrchnú hranu a navyše sa dostal nad 10 000 $, čo je veľmi dôležitá technická úroveň. Navyše, tento breakout je podporený obrovským volume. Býci tak podľa Mohita spravili rozhodujúci pohyb a očakáva, že rast bude pokračovať. V hľadáčiku má cenu 11 500 $.

Prečítajte si názor nášho analytika. Analýzu sme publikovali ešte v nedeľu, no zatiaľ ukážkovo vychádza – Bitcoin na zlomovom bode – Je čas ísť nad 10 000 $

Najdôležitejší pohyb v histórii Bitcoinu!

Aj analytik šéf spoločnosti Real Vision Raol Paul je bullish na Bitcoin. Táto kryptomena podľa neho spravila najdôležitejší pohyb celej svojej histórie. Včera v noci totiž prerazila dlhodobú klesajúcu trendline na logaritmickom grafe, ktorá sa tiahne ešte z historického maxima na cene 20 000 $.

[caption id="attachment_52211" align="aligncenter" width="680"]Bitcoin - historický breakthrough na logaritmickom grafe - Raol Paul Real Vision Bitcoin – historický breakthrough na logaritmickom grafe – Raol Paul Real Vision[/caption]

Z tohto grafu to síce nie je vidieť, no Bitcoin sa momentálne nachádza nad vyznačenou trendline. Ešte v apríli 2020 bývalý riaditeľ hedge-fondu banky Goldman Sachs vyhlásil, že ak sa Bitcoin dostane nad túto trendline, do dvoch rokov dosiahne 100 000 $.

To súhlasí aj so stock-to-flow analýzou nemeckej banky LB Bayern, ktorá očakáva že po halvingu Bitcoin nakoniec dosiahne 90 000 $. Viac sa dočítate v tomto článku:

TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre