analýza bitcoin

Spoločne s koncom týždňa a mesiaca nám Bitcoin došiel až k hornému okraju historickej trendovej línie, kde sa teraz bude rozhodovať o tom, či BTC pôjde do hlbšej korekcie alebo uvidíme prieraz hore, čo by nám otvorilo cestu k ďalšiemu rastu. Poďme sa teda pozrieť na možné scenáre ďalšieho vývoja.

Aktuálna cena: 9 520 USD

Dnes (v nedeľu) po polnoci UTC došlo k odmietnutiu na cene 9 700 USD a cena sa momentálne nachádza na MA21 (4H). Na 1H TF sa zdá, že sme už prerazili trendovú líniu potenciálnej vlny (d), ktorá bola spoločne s MA21 (1H) potvrdená ako rezistencia.
Pokiaľ dôjde k prerazeniu MA21 (4H), ďalší pokles je pravdepodobný.

Uvažujem o formácii Elliotovho triangla (abcde), kde by vlna (e) vychádzala približne okolo 9 150 USD, kde sa nachádza vzostupná trendová línia od marca a MA21 (D). Kým nedôjde k prerazeniu trendovej línie, mali by sme sledovať bullish scenár, kde by ďalší cieľ na 1.618 ext. potenciálnej vlny (iv) vychádzal okolo ceny 10 400 USD (Binance), čo je predchádzajúce high z 12. februára. A zdá sa, že tu tiež končí horná trendová línia, nech už akokoľvek zakreslená.
Ďalší cieľ (TP2) pre 1 : 1 ext. bullish flagu vychádza okolo 11 500 USD, čo by znamenalo prerazenie historickej trendovej línie a koniec korekčnej/akumulačnej fázy.

V prípade prerazenia súčasnej nosnej trendovej línie z 12. marca – či už z úrovne uvažovanej vlny (e) alebo potenciálnej vlny (v) – je možné očakávať hlbšiu korekciu. Tu by bol prvý cieľ (TP1) na dolnom okraji prípadného down-trendového kanála okolo ceny 8 000 USD. TP2 by predbežne vychádzala do oblasti rezistencie podľa VPVR okolo 6 400 USD.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Stanislav Jirák.
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Bla20

Tak toto vam vyslo, klobuk dole.

Samuel Slavkovský

🙂 Ďakujeme, aj nabuduce