Číňania využili pandémiu ako zbraň proti USA – Uspejú vo svojom ťažení?

0

Pandémia koronavirusu v tomto roku je skutočne zlomový moment pre celý svet. Úplne zmenila spôsob, akým žijeme, komunikujeme, pracujeme… Ale hlavne zmenila rovnováhu moci vo svete. Západné so západným spôsobom života majú problém a na výslnie sa dostáva Čína.

Je evidentné, že táto krajina naplno využila potenciál koronavirusu. Po jeho objavení dlho tajila informácie a vypustila ich do sveta až keď bolo neskoro. Ak ovládate angličtinu, odporúčame pozrieť si priložené video (hore).

A tiež Slovensko… Aj my Slováci máme obrovskú výhodu. Vďaka rýchlej reakcii vády a našej disciplíne (ostali sme doma) sa u nás choroba nerozšírila a Slovensko je jednou z mála západných krajín, ktoré otvorili svoju ekonomiku. Prečítajte si viac – COVID-19 sme na Slovensku zvládli, čo nás čaká ďalej?

Obsah článku:

  • Informačné embargo na začiatku pandémie koronavirusu v Číne
  • Čína – najmocnejšia krajina na svete
  • Výhoda totalitného režimu počas pandémie
  • Čína vs. svet
  • Anketa
  • Nekonvenčný boj v III. svetovej vojne

Sledujte nás na facebooku a nenechajte si ujsť naše spravodajstvo

Informačné embargo na začiatku pandémie a využitie koronavirusu ako biozbrane

Ochorenie COVID-19 má svoj pôvod v Číne. Podľa expertov však rozhodne nejde o ľuďmi vyrobenú biozbraň. Na niečo také nemáme technológiu. Čínske autority však COVID-19 postrehli na samom začiatku a okamžite ho začali študovať. Z Číny v prvých týždňoch od výskytu prúdili do sveta protichodné informácie. Vláda zľahčovala nebezpečenstvo, ktoré predstavuje pre svet a umlčala doktorov, ktorí sa odvážili prelomiť informačné embargo.

Vedci z Číny tak mali niekoľkotýždňový náskok pred celým svetom. COVID-19 sa potichu šíril, no jeho pravá tvár bola odhalená až keď bolo neskoro. Reakcia Číny na COVID-19 naznačuje, že čínska vláda chcela, aby sa rozšíril po celom svete. Vedela totiž, že „slobodné“ západné krajiny nebudú môcť použiť tak drastické metódy na zastavenie šírenia vírusu a budú sa ešte dlho spamätávať.

Chcete ochrániť svoj majetok v čase krízy? Zvážte nákup vzácnych kovov! – Analýza zlata a striebra – Trh so striebrom je už blízko k zmene trendu

Čína – najmocnejšia krajina na svete

Ale prečo? Nie je predsa pandémia zlá pre všetkých? Svetová ekonomika sa spomalila, a medzinárodný obchod, na ktorom je táto krajina závislá samozrejme tiež. Rozšírenie koronavirusu robí obrovské problémy v zásobovacích reťazcoch.

Čína však má veľké ambície. Chce sa stať najmocnejšou krajinou na svete s najsilnejšou ekonomikou a najbohatšou elitnou vrstvou. Práve preto nehrá podľa pravidiel, ktoré vytvorili Američania. Nerešpektuje duševné vlastníctvo, manipuluje hodnotou svojej meny a nie je fanúšikom voľného trhu. Obmedzuje zahraničné firmy a podporuje tie svoje.

Tento spôsob očividne funguje. Nikdy v histórii ľudstva žiadna krajina nezaznamenala tak rýchly vzostup. Z chudobného štátu sa Čína veľmi rýchlo prebojovala na post druhej najväčšej ekonomiky na svete.

Koronavirus teraz Číne pomohol dobehnúť USA. Americká ekonomika je teraz kvôli pandémii uzatvorená a krajina prežíva iba vďaka tlačeniu inflačných dolárov a okrádaniu vlastných občanov. Ti začína byť problém, pretože infláciou sa nafukujú bubliny na trhu. Viď naša najnovšia analýza amerických indexov: Americká akciová bublina sa rapídne nafukuje! – Prasknú ju prebiehajúce protesty?

Výhoda totalitnej Číny v období pandémie

Čína má jednu výhodu, ktorá jej dovolila prežiť pandémiu koronavirusu bez väčšej ujmy a tou je totalitný režim. Komunistická vláda si môže robiť čo chce. Nie je obmedzovaná akýmisi ľudskými právami či slobodou pohybu…

Čínska vláda si robí čo chce a COVID-19 jej hraje pekne do karát. Už roky sa totiž pokúša o zavedenie technologickej totality, špehovanie občanov a sledovanie každého pohybu je teraz na dennom poriadku. V mestách pribudli kamery a vďaka umelej inteligencii má vláda skvelý prehľad o svojich poddaných.

Sledovanie ľudí má dobrý dôvod. Obmedzuje to šírenie smrtiaceho vírusu a dovoľuje čínskym obchodom podnikom a továrňam, aby ostali otvorené. Niečo podobné si však USA, EÚ či Japonsko nemôžu dovoliť. Američania už teraz hromadne protestujú a chcú zvrhnúť systém – Toto je pravý dôvod protestov v USA – George Floyd je len zámienka!

Čína vs. svet

Bez preháňania môžeme skonštatovať, že takto vyzerá vojna v 21. storočí a Čína má zatiaľ navrch. Darí sa jej využívať slabiny svojich súperov. Prežila obchodnú vojnu s USA a teraz benefituje z pandémie. Navyše, Čína je továreň sveta. Vyrába kvalitné a lacné výrobky, na ktorých sme sa všetci stali závislí. Aj ekonomika EÚ je s tou čínskou úzko previazaná. Akýkoľvek pokus o jej poškodenie sa teda obráti proti nám.

Bude veľmi zaujímavé sledovať pokračovanie tejto vojny. Čo si myslíte vy?

Myslíte si, že žaloba SEC je opodstatnená a XRP je neregistrovaný cenný papier?

View Results

Loading ... Loading ...

Nekonvenčný boj v III. svetovej vojne

Tak sme sa dočkali. Takto vyzerá tretia svetová vojna. Konvenčné zbrane sú vďaka atómovej bombe nepoužiteľné, no svetoví lídri majú k dispozícii spektrum nástrojov, ktoré môžu využiť v boji. USA na čele s Donaldom Trumpom proti Číne vyskúšali Obchodné vojny, táto taktika sa však obrátila proti nim. Čína perfektne využila novo objavený vírus. Aké ďalšie taktiky budú nasledovať?

Zhrnuli sme ich pre vás v tomto článku:

III. Svetová vojna nebude otvorený boj, ale nenápadné zásahy do rovnováhy moci

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre