Bitcoin moon 2020 raketa 90 000 $

Halving – slovo, ktoré sa v krypto-komunite skloňuje stále viac a viac. V časoch, keď Bitcoin začínal, dostávali mineri ako odmenu za nájdenie bloku 50 BTC. Táto suma sa však vždy po vyťažení 210 000 blokov znižuje na polovicu. V priemere teda halving prichádza každé štyri roky.

Posledný halving sme mal v roku 2016, ten ďalší nastane približne v polovici mája 2020. Táto udalosť je vo svete kryptomien veľmi dôležitá a v minulosti vždy predchádzala masívnemu rastu celého trhu. Halving totiž naruší balans medzi ťažiarmi a trhom. Aby sa vyplatilo ťažiť Bitcoin, jeho cena musí narásť na dvojnásobok.

Jedna z najväčších nemeckých bánk – Bayern LB – zastáva názor, že to môže byť oveľa viac.

Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

Analytici banky sa v prieskume s názvom „Is Bitcoin outshining gold?“ (vo voľnom preklade – stáva sa Bitcoin novým zlatom?) zamerali na stock-to-flow ratio Bitcoinu, ktoré porovnali so zlatom a ďalšími komoditami. Táto metóda sa používa pri komoditách, ktorých je obmedzené množstvo. Stock je množstvo komodity v obehu a flow je ročný prírastok (teda koľko danej komodity za jeden rok pribudne na trhu).

TIP redakcie: 3 spôsoby ako zbohatnúť na kryptomenách

SF pomer Bitcoinu podľa analytikov Bayern LB silno koreluje s cenou tohto digitálneho aktíva. Na tomto grafe si môžete pozrieť hodnoty SF (osa X) a kapitalizácie (osa Y) BTC v rôznych časoch v minulosti, ktoré sú porovnané s SF a kapitalizáciou ďalších komodít na trhu (zlato, striebro, paládium a platina).

graf Bitcoin sf and price, zlato, platina, striebro komodityBanka Bayern LB okrem analýzy v minulosti pripojila aj predikciu na ďalší rok. SF Bitcoinu sa totiž v máji 2020 zníži na polovicu. Takto to nastavil tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto a analytici toto rozhodnutie označili za známku geniality.

Kapitalizácia Bitcoinu by mala v máji 2020 dosiahnuť jeden trilión dolárov (tisíc miliárd), čím už začne konkurovať aj zlatu. Predikcia pre Bitcoin je v grafe zaznačená oranžovým BTC symbolom. Ako môžete vidieť, SF a kapitalizácia sa tak priblíži zlatu.

A cena? Ak všetko pôjde podľa tejto predikcie, môžeme sa tešiť na príjemných 90 000 $ za jeden Bitcoin!

Záruka však nie je žiadna

Banka svoje zistenia publikovala na Twitteri, no zároveň nezabudla dodať, že i keď je model z ekonomického hľadiska kvalitný, nič nám nezaručuje.

Zaujalo vás to? Čítať ďalej môžete tu:

Prerobili ste v roku 2017 na kryptomenách? Teraz si môžete napraviť chuť!

Zdroj:
ccn.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance