TOP nemecká banka – Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

5

Halving – slovo, ktoré sa v krypto-komunite skloňuje stále viac a viac. V časoch, keď Bitcoin začínal, dostávali mineri ako odmenu za nájdenie bloku 50 BTC. Táto suma sa však vždy po vyťažení 210 000 blokov znižuje na polovicu. V priemere teda halving prichádza každé štyri roky.

Posledný halving sme mal v roku 2016, ten ďalší nastane približne v polovici mája 2020. Táto udalosť je vo svete kryptomien veľmi dôležitá a v minulosti vždy predchádzala masívnemu rastu celého trhu. Halving totiž naruší balans medzi ťažiarmi a trhom. Aby sa vyplatilo ťažiť Bitcoin, jeho cena musí narásť na dvojnásobok.

Jedna z najväčších nemeckých bánk – Bayern LB – zastáva názor, že to môže byť oveľa viac.

Bitcoin bude po halvingu stáť 90 000 $

Analytici banky sa v prieskume s názvom „Is Bitcoin outshining gold?“ (vo voľnom preklade – stáva sa Bitcoin novým zlatom?) zamerali na stock-to-flow ratio Bitcoinu, ktoré porovnali so zlatom a ďalšími komoditami. Táto metóda sa používa pri komoditách, ktorých je obmedzené množstvo. Stock je množstvo komodity v obehu a flow je ročný prírastok (teda koľko danej komodity za jeden rok pribudne na trhu).

TIP redakcie: 3 spôsoby ako zbohatnúť na kryptomenách

SF pomer Bitcoinu podľa analytikov Bayern LB silno koreluje s cenou tohto digitálneho aktíva. Na tomto grafe si môžete pozrieť hodnoty SF (osa X) a kapitalizácie (osa Y) BTC v rôznych časoch v minulosti, ktoré sú porovnané s SF a kapitalizáciou ďalších komodít na trhu (zlato, striebro, paládium a platina).

graf Bitcoin sf and price, zlato, platina, striebro komodityBanka Bayern LB okrem analýzy v minulosti pripojila aj predikciu na ďalší rok. SF Bitcoinu sa totiž v máji 2020 zníži na polovicu. Takto to nastavil tvorca Bitcoinu Satoshi Nakamoto a analytici toto rozhodnutie označili za známku geniality.

Kapitalizácia Bitcoinu by mala v máji 2020 dosiahnuť jeden trilión dolárov (tisíc miliárd), čím už začne konkurovať aj zlatu. Predikcia pre Bitcoin je v grafe zaznačená oranžovým BTC symbolom. Ako môžete vidieť, SF a kapitalizácia sa tak priblíži zlatu.

A cena? Ak všetko pôjde podľa tejto predikcie, môžeme sa tešiť na príjemných 90 000 $ za jeden Bitcoin!

Záruka však nie je žiadna

Banka svoje zistenia publikovala na Twitteri, no zároveň nezabudla dodať, že i keď je model z ekonomického hľadiska kvalitný, nič nám nezaručuje.

Zaujalo vás to? Čítať ďalej môžete tu:

Prerobili ste v roku 2017 na kryptomenách? Teraz si môžete napraviť chuť!

Zdroj:
ccn.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mišenko

Vo všetkých zahraničných médiách sa uvádza, že Bayern LB je siedma najväčšia banka v Nemecku len slovenský plátok napíše TOP nemecká banka ?

Libor

Nielenže záruka nie je žiadna, ale aj pravdepodobnosť tohto scenára je mizivá. Okrem toho halving považovať za ekonomický fundament pre „investora“ je blbosť. Je to ekonomicky relevantný argument iba pre ťažiarov a ťaženie BTC. No čo, vyťažia o polovicu menej ako doteraz a budú si za to pýtať 2x toľko ? Pýtať si môžu, ale žiadny kupujúci to nemusí akceptovať. A ani nebude. Táto teória by platila iba vtedy, ak by si predávajúci ťažiari mohli diktovať ceny z titulu, že BTC je úzky nedostatkový profil a je po ňom veľká „zhánka“. Taká situácia na trhu nie je. Bola koncom roku… Čítať ďalej

Monster321

Tisic miliard je jeden bilion nie trilion!! Trilion je cislo ktore si v tomto btc svete ani nevieme predstavit zatial…milion 6×0, miliarda 9×0, bilion 12×0 ( spominanych tisic miliard) , biliarda, trilion, triliarda