Dávajte si pozor do čoho investujete – Nenechajte sa oklamať aktuálnym nadšením na trhu!

3

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Aktuálna situácia na trhu s kryptomenami môže začiatočníkom pripadať ako úžasná – veď predsa rastie takmer všetko a v niektorých prípadoch o stovky percent behom pár dní, prípadne len za pár hodín. Tí skúsenejší však už vedia, čo po takejto euforickej fáze nasleduje. V 2018 sme zažili niečo podobné, pričom následne behom krátkej doby prišlo tvrdé a bolestivé vytriezvenie.

Návrat do histórie

Začiatkom roku 2018 začali mnohé altcoiny rásť denne o desiatky až stovky percent. Umožnila im to prudko padajúca dominancia Bitcoinu ako môžete vidieť na grafe nižšie. Ten prepad bol behom 6 týždňov až o 30 percent, pričom prí prepade dominancie už o pár jednotiek percent altcoiny rastú veľmi prudko. Po tejto krátkej vlne eufórie však prišlo prudké vytriezvenie – Cena Bitcoinu začala klesať a zároveň rástla jeho dominancia, čo je smrteľná kombinácia pre altcoiny. V nasledujúcich rokoch by sme našli viac altcoinov, ktoré klesli o viac ako 90% oproti svojmu maximu, než takých, ktoré klesli o menej ako 90% voči svojmu maximu. Mnohí, ktorí si toto obdobie prežili sa z toho poučili a už si dávajú pozor čo, kedy a v akom množstve kupujú. Je tu však kopa nováčikov, ktorí nemajú ani potuchy, čo raz určite príde opäť.

Trh začína ovládať eufória

Po rýchlom vytriezvení v 2018 boli nasledujúce roky pre altcoiny veľmi ťažké. Kryptomeny, ktoré sa dostali aspoň na svoju polovičnú hodnotu voči svojmu ATH mohli byť radi. Tie kryptomeny, ktoré v rokoch 2019-2020 dosiahli svoje nové maximum boli v drvivej väčšine kvalitné projekty s veľmi silným fundamentom a dobrými vyhliadkami do budúcna.

Mohlo by vás zaujímať: Jednoduchá stratégia, ktorá vám umožní zarábať BTC a je vhodná aj pre začiatočníkov

Dnes je to však presný opak a opäť sa vraciame do roku 2018. Ľudia začínajú byť príliš chamtiví, porušujú základné zásady risk managementu (ak vôbec vedia čo to znamená). Klasickí YouTube shilleri už nepropagujú shitcoiny s titulkami x10 soon. Dnes je očividne v móde čakať od kryptomien 100 až 1000 násobné zisky v krátkom čase a reálne tomu veriť.

Bezvýznamné projekty rastú najviac

Tento fakt mňa osobne mrzí najviac. Najväčšie zisky si užívajú totálne double-shitcoiny (len shitcoin mi príde ako slabé pomenovanie pre tieto “kryptomeny”) ako sú napríklad aktuálne populárne deflačné kryptomeny ako SafeMoon, ktoré sú čistý podvod a pyramída v pravom slova zmysle.

Lákajú vás deflačné “meme/moon” kryptomeny? Tieto fakty vás od toho určite odradia

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Vysvetlenie, prečo takéto kryptomeny rastú je pritom úplne jednoduché. Oni totiž majú maličkú trhovú kapitalizáciu a každý väčší nákup vie ovplyvniť cenu. To umožňuje shillerom nahnať masy ľudí do takýchto pofidérnych podvodov a rapídne zdvihnúť ich cenu . Tieto pyramídové deflačné kryptomeny, podobne ako iné “klasické” shitcoiny, ktoré rastú, majú ešte jednu veľkú výhodu, ktorá im umožňuje rast. Je ňou fakt, že v podstate nemajú žiadnu proti stranu, ktorá by to proti nim shortovala. Veľkí hráči totižto dobre vedia, že fomo pumpy sú veľmi nepredvídateľné a chamtivci sú schopní nakupovať aj v niekoľko 100 percentných pumpách s vidinou rýchleho zisku. Vrchol je nemožné technickou analýzou určiť, preto sa veľkí hráči držia bokom. Vstupujú až vtedy, keď je už daná kryptomena až nezmyselne vysoko prestrelená a dochádzajú kupujúci.

Nepodľahnite chamtivosti, držte sa kvality

Ja sám na sebe vidím, že ma to veľmi láka nakupovať kryptomeny, ktoré sú aktuálne v kurze. Okrem deflačných podvodov tu máme aj iné legitímne kryptomenové projekty ako BTT, FIL a ďalšie, ktoré rastú stovky percent behom pár dní. Netreba však zabúdať, že každá akcia má svoju reakciu. Čo vysoko letí, hlboko padá. Môžete si kľudne prezrieť grafy altcoinov z roku 2018 a to, že ako rýchlo vystrelili hore, tak rýchlo a hlboko padli dole.

Pri výbere kryptomien do svojho portfólia je vždy potrebné hľadať kvalitné a fundamentálne podložené kryptomeny. A hoci takéto kryptomeny aktuálne nie sú práve v kurze a nezaznamenávajú zisky stoviek percent behom krátkej doby, pri obrate trendu vás a vaše prostriedky môžu práve oni ochrániť. Spomínaný obrat trendu raz príde, či to bude zajtra, o mesiac alebo o pol roka, tak on príde. A bude to tak rýchle a nečakané, že na to nebudete mať šancu zareagovať. Následne prvé spľasknú najväčšie bubliny, do ktorých naliezli tí najväčší chamtivci s vidinou rýchleho zisku. Trh sa jednoducho musí vyčistiť, pretože aktuálne je v zisku snáď každý a vidíte to aj na sociálnych sieťach, kde je každý druhý človek veľký trejder a investor, lebo kúpil Bitcoin za 100 Eur a už má z toho 150 Eur.

Mohlo by vás zaujímať: Polkadot parachain aukcie – Skvelá príležitosť, ako zarobiť na kvalitných projektoch?

Zhrnutie

Tento článok je mojim subjektívnym pohľadom na aktuálne dianie na trhu s kryptomenami. Je na každom z vás, ako sa zariadite. Určite nikomu nezakazujem nakupovať akékoľvek kryptomeny. Investovanie a gambling sú však dve rôzne veci a preto by ste vždy mali sledovať hlavne fundamentálnu stránku daných kryptomien a nerozhodovať sa nakupovať to čo rastie “lebo to rastie”.

V prípade záujmu môžete využiť aj trading botov, ktorí obchodujú za vás. Po veľkom záujme viacerých osôb som založil vlastnú Telegram skupinu, kde pravidelne zverejňujem moje aktuálne nastavenia a kryptomeny, ktoré aktuálne obchodujú roboti. Robotom dávam obchodovať len kvalitné projekty ako som už vyššie spomínal. Robotov je možné skúsiť si na pár dná aj zadarmo, aby sa človek rozhodol, či to je niečo pre neho alebo nie. Viac informácií nájdete nižšie.

Neriskujte, prenechajte obchodovanie robotom

Pokiaľ si netrúfate na obchodovanie, máte k dispozícii alternatívu v podobe automatických trading botov, ktorí obchodujú za vás. Len si jednoducho nastavíte v šablóne hodnoty a hotovo – odteraz už všetko za vás vykonáva bot a vy len sledujete zisky. Pripravili sme pre vás 2 články, v ktorých sa dozviete akú investičnú stratégiu využíva robot, ako si takéhoto robota môžete nastaviť a taktiež uvidíte aj reálnu štatistiku týchto robotov, aby ste mali lepší prehľad.

Prvý článok: Úspešná investičná stratégia DCA – nechajte robotov obchodovať za vás!

Druhý článok: RECENZIA+NÁVOD – Pozrite sa, ako jednoducho nastaviť trading bota + štatistika ziskov

BONUS: Stály profit bez ohľadu na cenu? Pri nastavení SHORT+LONG robota na jednom páre áno!

ŠTATISTIKA ZISKOV ZA FEB/MAR: Prehľad trading botov za február a marec – Štatistika, najčastejšie otázky, vhodné páry a recenzie

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Joseph

Velice dobře napsáno. Chamtivost se projevuje už na každém kroku.

Kenda

Ok ale zapojit do slovního spojení podvod i BTT a FIL to je teda buď neznalost a nebo emoce, že mi něco uteklo

Last edited 2 days ago by Kenda