TOP 5 spôsobov ako si privyrobiť na materskej dovolenke. Dobrá práca sa nájde aj pre mamičky

Kategorie: Biznis a ponikanie
Práca počas materskej dovolenky
Práca počas materskej dovolenky. Zdroj: shutterstock/George Rudy

Materská dovolenka. Slovné spojenie, ktoré navonok vyžaruje pokoj, no všetky mamy veľmi dobre vedia, že opak je pravdou. Výraz materská dovolenka je totálny oxymoron. Dovolenka vo všeobecnom ponímaní znamená oddych, no tá materská znamená nonstop šichtu 24/7. Ale aj mamičky chcú pracovať, buď z ekonomických dôvodov alebo jednoducho z potreby sebarealizácie. Možností je viacero, stačí si len vybrať tak, aby mal život balans, aby práca a deti boli v rovnováhe.

Počas materskej „dovolenky“ je večne unavená žena pohltená povinnosťami. Plienky, kašičky, zúbky, soplíky, plač a plač a znova ten plač… V kolotoči svojej nenahraditeľnosti je pre mamičku zložité nájsť si prácu, ktorá by do jej hektického sveta zapadala. Tak sa poďme pozrieť na to, aké majú mamičky možnosti.

Kedy chcete pracovať?

Mamičky majú dve možnosti.

  • Môžu pracovať vtedy keď dieťa spí (čo je ale dosť premenlivé a nestabilné),
  • môžu pracovať s dieťatkom pri sebe. (to chce buď kľudné dieťatko, alebo prácu, ktorá sa točí okolo detí)

Ak sa chcete venovať práci v čase keď vaše dieťa spí, tak je veľmi dôležité, aby práca, ktorú robíte bola zároveň aj vaše hobby. Len takto môžete čas využiť efektívne.

Ak by ste sa venovali práci, ktorú robíte len kvôli zárobku, ale neprináša vám žiadne uspokojenie, tak by ste popri mamičkovských povinnostiach nemali už žiadnu chvíľu pre seba. Výsledkom toho je nevyspatá, nervózna, nešťastná osoba, ktorou nechcete byť. Samozrejme, dá sa to nejaký čas zvládnuť, ak to je nevyhnutné, ale dlhodobo to určite nebude fungovať.

Ak sa počas spánku dieťaťa venujete svojmu hobby a pri tom aj zarábate, tak to už je iný príbeh.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a
najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>
náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Práca pre kreatívne duše

Influencerka, to je veľmi štýlový výraz pre ľudí, ktorí propagujú rôzne produkty online. V dnešnej dobe, keď sa život žije na sociálnych sieťach, si vie zaneprázdnená mamička zarobiť jednoducho mapovaním svojho vlastného života s dieťaťom.

Fotky, fotky a fotky. Kvalitné fotky dnes už spraví aj Béčkový smartfón. Vy máte doma rozkošné stvorenie, ktoré bezpochyby neustále fotíte. Ak sa zameriate na to, aby vaše fotky boli, čo najkvalitnejšie a zároveň obsahovali nejaký značkový produkt, potom to už stačí len pútavo odprezentovať a ta daaa, lajky, odbery, zdieľania… a príjem je na svete.

Fotky, ktoré propagujú produkty

Fotky, ktoré propagujú produkty. Zdroj: instagram.com/dennik_nevyspatej_matky

Na Instagrame nájdete množstvo mamičiek ktoré si presne takýmto spôsobom zarábajú. Ako príklad uvediem Denník nevyspatej matky, ktorá mapuje svoj život počas mamičkovských starostí. Okrem toho založila slovenskú značku oblečenia pre bábätká.

Pre šikovné ruky

Mamičky dnešnej doby sa zameriavajú na všetko čo je bio, eko, handmade, zerowaste a podobne… Keďže tomu teraz aj vy určite rozumiete, mohli by ste osloviť práve túto cieľovú skupinu a skúsiť ponúkať hocičo od domácich výživových príkrmov, cez ručne vyrobené hračky až po oblečenie, ktoré nezabíja planétu. Populárne sú aj rôzne dekorácie, napríklad hitom posledných rokov sú machové obrazy, za ktoré sú klienti ochotní zaplatiť veľké sumy.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Pre intelektuálne introvertky

Ak sa vyznáte v nejakej téme, môžete si slušne zarobiť tým, že o tom budete písať. Či sa to týka zdravia, financií, politiky, fitnes, beauty alebo akejkoľvek inej oblasti. V dnešnej internetovej dobe, kedy informácie lietajú rýchlosťou blesku, je dopyt po copywriteroch veľký. Nepotrebujete k tomu veľa, stačí, že vám to píše.

Pre tie, ktoré baví práca s deťmi

Ak máte radi deti, je ideálne zarábať popri tom ako sa staráte o svojho vlastného drobca. Stačí vymyslieť nejaký zaujímavý detský krúžok. Možností je milión, či už rôzne športové aktivity, umelecké činnosti alebo aj jazykový kurz pre najmenších. Stačí vám len priestor, kde to môžete realizovať.

Babysitting je tiež dobrá možnosť, ako si privyrobiť a zároveň sa v tom čase venovať aj svojmu dieťatku.

Pre tie odvážne

Kto na to má odvahu, môže zarábať investovaním na burze. Akcie, forex alebo kryptomeny. Síce to nie je úplne najjednoduchšie, je potrebné sa najskôr v tejto oblasti vzdelávať, no lákavý zárobok za ten čas stojí.

Každý úspešný človek svoje zarobené peniaze ďalej investuje. Dnes už to nie je len výsada mužov, ale aj ženy môžu robiť ziskové investičné rozhodnutia.

Ak vás zaujala práve táto možnosť, ako si privyrobiť, určite si prečítajte:

Dnešný svet ponúka nekonečné množstvo rôznych možností, stačí si len vybrať, nebáť sa, pustiť sa do práce.

Ak začnete stavať na tom, čo vás baví, budete pracovať s radosťou a odhodlane, výsledkom nemôže byť nič iné ako úspech. Ženy na materskej majú nevýhodu časovej tiesne. No majú aj jednu obrovskú výhodu, tou je prax, ktorá vycibrila ich schopnosti krízového manažmentu, kreativity, trpezlivosti, vytrvalosti a mnoho iných vecí, ktoré ste si možno ani neuvedomili, že ste sa popri mamičkovaní naučili.

Prečítajte si aj: Týchto 5 tipov, ti vie do niekoľkých mesiacov zvýšiť produktivitu až o 100 %