top5 shitcoin

Na coinmarketcap.com je už aktuálne zalistovaných vyše 5 000 altcoinov. Celkové množstvo altcoinov však môže byť niekoľkonásobne vyššie. Dokonca môže ísť o číslo v rádoch stoviek tisícok. Väčšina z nich ale nie je nikde zalistovaná na burze a nedá sa aktuálne ani nakúpiť alebo predať. Keďže vytvoriť altcoin nie je zložitá práca, tak si ho môže vytvoriť prakticky každý. Aj preto je na trhu až také veľké množstvo mincí. V dnešnom diele sa ale nepozrieme na mince, ktoré sa tu vytvárajú z ničoho, cieľom bude nájsť silné projekty z TOP 100 podľa kapitalizácie, ktoré ešte nevystrelili.

Beam (BEAM)

Beam nie je jeden z tých starších projektov. Má len niečo viac ako ročnú históriu. Tento altcoin počas celej doby, čo je zalistovaný na burzách nepredviedol veľké pohyby a ani volatilitu. Počas celého roka 2019 sa tento altcoin obchodoval okolo ceny 1 USD. Minuloročný tvrdý bear market na altcoinoch síce prežil bez straty, ale v súčasnej dobe, keď všetko rastie, tak Beam prevažne aj naďalej konsoliduje. Ide o silný fundamentálny projekt, takže nemožno pochybovať, že keď príde ten správny čas, Beam urobí veľký bullish pohyb.

Terra (LUNA)

Terra je menej známy coin, o ktorom sa ešte veľa nehovorilo. Ide o projekt, ktorý nemá veľkú históriu. Prvýkrát sa tento altcoin objavil na burze iba pred 8 mesiacmi. Postupne ale začína byť zalistovaný na niekoľkých známych burzách. Či už Bithumb alebo KuCoin. Minuloročný altcoinový bear market skôr len prežíval, než sa rozrastal. V súčasnej dobe zatiaľ neurobil väčší bullish pohyb. Takže, ak si traderi a väčšie burzy všimnú tento zatiaľ pomerne nádejne vyzerajúci altcoin, môže sa ešte všetko zmeniť.

MCO (MCO)

MCO je prevažne starší altcoin. Tento projekt okolo MCO kryptomeny sa začal prvýkrát rozvíjať ešte v roku 2016 a 2017. V druhej polovici roka bol tento altcoin zalistovaný na väčších burzách. Ide o silný fundamentálny projekt, ktorého cieľom je konkurovať bankám. Poskytuje transakcie po celom svete cez svoje vlastné platobné karty. Tento altcoin ešte v roku 2017 dosiahol svoje ATH. Od tejto doby už takmer 3 roky konsoliduje a jeho cena sa pohybuje na hodnote okolo 6 USD. Podobne ako Beam ešte čaká na ten správny moment, kedy začnú traderi tento altcoin nakupovať.

DigixDAO (DGD)

DGD je ďalší zo starších altcoinov, ktorý už má niečo za sebou. Od začiatku tohto projektu sa cena stabilne drží. Tento altcoin bol na svojom ATH presne pred 2 rokmi. Od tej doby sa nachádza zatiaľ iba v bear markete. Pomaly tento DGD začína rásť, aj keď stále nejde o veľké zhodnotenie.

VeChain (VET)

VET je taký, nazvime to bonusový coin v tomto rebríčku. Síce tento altcoin už zažil úspešné týždne, ale ja osobne si myslím, že má na viac. VET má zatiaľ pripravené nové ciele v road na niekoľko rokov. Takže postupne napreduje, akurát jeho cena skôr stagnuje alebo dokonca klesá. Na CZ/SK scéne je VET jeden z najznámejších altcoinov, ktorý má veľké množstvo z nás nakúpený, aj preto by sme sa určite nenahnevali, keby začal rásť.

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Čo čítať ďalej?

Koľko krypto zmenární bolo v roku 2019 hacknutých? Toto číslo vás môže prekvapiť!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance