TOP 5 kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Joyseulay

Obchodný týždeň pomaly končí a je tu čas pozrieť sa opäť na kryptomenové projekty, o ktoré sa zaujímali veľkí investori. Nižšie nájdete top 5 kryptomien, do ktorých boli investované miliardy dolárov a ich cena výrazne rástla oproti zvyšku trhu.

1. Mdex (MDX)

Za tento týždeň si kryptomena MDX pripísala vyše 300 % (307 %). Ide o decentralizovaný burzový protokol, ktorý sa špecializuje na lepšiu škálovateľnosť. Len za niekoľko dní investori vystrelili cenu tokenu MDX astronomicky vysoko, ako môžete vidieť na grafe nižšie. Token je možné nakúpiť na burze Binance a v čase písania článku sa obchoduje za 0,2124 dolára.

Graf MDX
Graf MDX. Zdroj: Tradingview

2. Alchemy Pay (ACH)

Na druhom mieste sa v našom rebríčku umiestnil singapurský projekt projekt Alchemy Pay s tokenom ACH. Za posledných pár dní si pripísal slušný zisk 77 %. Projekt sa zameriava na prepojenie tradičného fiatového systému s kryptomenovými aktívami, pričom v súčasnosti funguje v 70 krajinách s 300 platobnými kanálmi. Token ACH je k dispozícii na burze Binance a v súčasnosti sa obchoduje za 0,01569 dolára.

Partneri AlchemyPay
Partneri AlchemyPay. Zdroj: AlchemyPay

3. SushiSwap (SUSHI)

Treťou kryptomenou, ktorá potešila svojich investorov a fanúšikov, je známa decentralizovaná burza SushiSwap s jej tokenom SUSHI. Ide o známy fork inej decentralizovanej burzy Uniswap. Token SUSHI narástol o 33 %, pričom investori masívne do tokenu investovali práve dnes, čomu nasvedčujú vysoké obchodné objemy. Podobne ako pri ostatných kryptomenách vyššie, aj SUSHI možno zakúpiť na burze Binance. V čase písania článku sa obchoduje token za 1,39 dolára.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: „Wall Street a špičkové finančné inštitúcie čakajú na moment, aby mohli masívne investovať do kryptomien,“ upozorňuje investor Anthony Pompliano

4. Ethereum Name Service (ENS)

Po druhej najväčšej kryptomene je pomenovaný projekt Ethereum Name Service. Podľa portálu Coinmarketcap je cieľom služby uľahčiť ľuďom prístup k webu založenému na kryptomene Ethereum. Systém využíva systém hierarchických názvov oddelených bodkami, ktoré sa nazývajú domény, pričom vlastníci domén plne kontrolujú svoje subdomény. Token ENS narástol o 27 % a v čase písania článku sa obchoduje za 20 dolárov. K dispozícii je na burze Binance.

Ethereum Name Service
Ethereum Name Service. Zdroj: ens.domains

5. Quant (QNT)

Posledným projektom, o ktorý výrazne javili investori záujem, je blockchain Quant. Ide o ďalší z nespočetného množstva projektov, ktoré sa snažia poskytnúť riešenia tam, kde Ethereum zlyhalo, resp. stále zlyháva. Quant sa snaží zlepšiť škálovateľnosť, priepustnosť a bezpečnosť siete. Problém interoperability rieši vytvorením prvého operačného systému blockchainu. Quant vznikol v roku 2018 a stále láka pozornosť investorov. V čase písania článku sa nachádza na 31. mieste v rebríčku podľa kapitalizácie a obchoduje sa za 164,67 dolára. Kryptomena narástla o 26 % pred pár dňami.

Čítaj ďalej: Skúsený investor varuje: „Sme na konci hry. Štandardné meny končia a na scénu nastupuje Bitcoin“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance