Bitcoin vstupuje na scénu
Bitcoin vstupuje na scénu. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski

Zakladateľ spoločnosti Equity Management Associates a investor Lawrence Lepard považuje súčasnú ekonomickú a finančnú situáciu za neudržateľnú. Podľa jeho slov sú štandardné meny na konci svoje existencie a novým kráľom bude Bitcoin.

Bitcoin nastupuje na scénu

Lawrence Lepard sa obáva, čo všetko ešte prinesie agresívna politika Federálneho rezervného systému. Podľa investora je totiž ohrozená udržateľnosť fiatových mien.

FED to celé pokazil už vtedy, keď masívne tlačil peniaze. Od tohto momentu spanikárili. Ich snaha však situáciu iba zhoršuje,“ uviedol Lepard v rozhovore s Natalie Brunellovou.

Lepard vníma túto situáciu veľmi pozitívne najmä z hľadiska využitia Bitcoinu. Ten bude z toho vo výsledku najviac profitovať, pričom Lepard tu vidí aj paralelu s vývojom internetu:

FED sa stráca. Nachádzame sa na konci éry fiatových peňazí. FED to celé pokazil v období prechodnej inflácie. Vytlačili príliš veľa peňazí a teraz sa boja. Je úplne jasné, že sa Bitcoin stane dominantnou formou peňazí.

Prečítaj si tiež: Prehlaď aktuálne najlepších možností, ako zarábať na kryptomenách

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Lepard považuje aktuálny stav za neudržateľný a spomenul v tejto súvislosti aj ďalšieho skúseného investora Michaela Burryho, ktorý ako prvý predpovedal hypotekárnu krízu z roku 2008.

Toto je moment Michaela Burryho. V najbližších 18 mesiacoch budeme svedkami plnohodnotnej menovej krízy. FED prehrá a Powell bude musieť rezignovať,“ uviedol Lepard.

Investor na záver dodal, že v budúcnosti očakáva, že BTC porazí aj zlato a stane sa jediným dôveryhodným uchovávateľom hodnoty.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance