BTC korekcia ešte neskončila
BTC korekcia ešte neskončila. Zdroj: Shutterstock.com/vinnstock

BTC pokračuje v korekcii a nedávno prekonal MA21 na perióde 4H. Z dlhodobého hľadiska však ešte nie je potvrdené, že korekcia skončila. Rastúci leg môže byť iba súčasťou korekcie. Objemy taktiež neindikujú obrat trendu a stále prevyšujú počas poklesu. Kde sa teda nachádza najbližší target?

Bitcoin sa posledným minimom na hlavnom supporte cca 40 000 $ odrazil a pokračuje v raste. Cena mierne prekonala aj hladinu rezistencie na MA21. Najbližšia rezistencia sa nachádza na hladine cca 46 100 $, kde je okrem toho aj krátkodobý point of control. Otázkou však zostáva, či sa súčasný rast dostane až na túto hladinu alebo sa maximum vytvorí nižšie.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Vyskúšaj náš produkt VIP signály! Čo v ňom nájdeš? Kompletný prehľad, analýzy a signály na 50 párov. Každý deň pre teba naši traderi pripravujú kompletné náhľady do ich aktuálne otvorených obchodov. Zároveň získaš prístup na pravidelne streamy a webináre úplne zadarmo. >>>Chcem kúpiť VIP členstvo<<<.

Prečítaj si taktiež – Bitcoin analýza – Začal sa bear market, alebo ideme do hlbokej korekcie?

Korekcia BTC nie je zatiaľ ukončená

Momentálny rast totižto neindikuje obrat trendu. Objemy sú počas medvedích sviečok omnoho vyššie v porovnaní s býčími. To, že by sa maximum vytvorilo v rámci štruktúry korekcie, však nemusí vadiť a obrat trendu nemusí nastať okamžite. Cena totižto môže konsolidovať naspäť do pásma 40 000 $ a vytvorí krátkodobú nákupnú zónu.

To, čo predovšetkým potrebujeme, sú vyššie lokálne minimá a zastavenie volatility. V tomto momente nenastal signál na takýto zvrat. Súčasná korekcia je však úplne bežná a nachádza sa na 50 % retracementu z predošlého rastu. Ďalší support je cca na 38 000 $ na retracemente 61,8 %. Po akumulácii na jednej z týchto supportných úrovní sa pravdepodobne cena obráti smerom hore.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin dnes výrazne strácal na hodnote – Čo očakávať tento týždeň?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre