BTC a obrat korekcie
BTC a obrat korekcie. Zdroj: Shutterstock.com/allstars

BTC po prerazení MA21 narástol iba mierne a trend sa zatiaľ nezmenil. Cena pravdepodobne narazila na rezistenciu. Korekcia teda nie je definitívne ukončená a štruktúra býčieho flagu je stále aktuálna. Čo potrebujeme na obrat trendu a aký pohyb očakávať pri Bitcoine najbližšie dni?

Bitcoin sa nachádza v rastúcom legu v rámci býčej vlajky. Jeho rezistencia sa nachádza na cca 46 100 $. Vyskytuje sa tu dokonca aj lokálny bod kontroly. V hre je teda možnosť, že BTC pôjde mierne sideway a bude rešpektovať rezistenciu a následne sa vytvorí krátkodobý korekčný leg.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si taktiež predošlú analýzu – Analýza BTC – cena prekonala MA21, no koniec korekcie nie je potvrdený

BTC je stále v korekčnej štruktúre

Najbližší support sa nachádza na zóne okolo 41 000 $. Naposledy cena túto supportnú oblasť rešpektovala. Pri ďalšom korekčnom legu však bude podstatné sledovať pozíciu lokálneho minima. Minimum sa musí vytvoriť vyššie ako to predošlé. Následne budeme vedieť, že volatilita sa zmiernila.

Potom, ako sa vytvorí vyššie minimum, budeme sledovať ako sa cena zachová pri kontakte s rezistenciou a posledným maximom. Až pri prerazení rezistencie flagu a posledného maxima dôjde k signálu, že korekčná štruktúra bola definitívne ukončená. Ďalší support sa nachádza na zóne okolo 38 000 $. Táto identifikácia 123 bottom formation patternu nám tak môže pomôcť správne identifikovať zastavenie trendu poklesu a následne prerazenie štruktúry.

Mohlo by ťa zaujímať – Obťažnosť ťažby BTC od júla narástla o 31 % – Bitcoin je stále vzácnejší

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre