Top 10 kryptomien pod 10 USD, kam investovať v roku 2019 – 2. diel

0

Toto je druhý diel článku, ktorý vám prináša pre inšpiráciu výber tých najzaujímavejších kryptomien pod 10 USD, do ktorých by sa mohlo oplatiť investovať v roku 2019. Prvý diel článku nájdete tu.

Disclaimer: Tento článok nie je možné považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a na predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Pre profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

5. BINANCE COIN (BNB)

Burza Binance v roku 2018 zažila neuveriteľný rast a ich coin – BNB – má na samotnej burze využitie v podobe znižovania poplatkov za obchodovanie. Binance taktiež každé tri mesiace 20% ziskov investuje do BNB a ekvivalentné množstvo týchto tokenov následne spáli, čím vzniká deflácia, a hodnota BNB narastá. Binance je v súčasnosti jednou z najsľubnejších kryptofiriem na svete a investícia do nich sa z dlhodobého hľadiska rozhodne oplatí.

Tu nájdete návod na používanie burzy Binance. Môžete tam kúpiť väčšinu zaujímavých kryptomien. Technické analýzy BNB nájdete tu.

4. ETHEREUM CLASSIC (ETC)

Ohľadom možného úspechu odštiepenej kryptomeny Ethereum Classic boli veľké pochybnosti, ale v súčasnej dobe sa ETC nachádza na 17. mieste podľa trhovej kapitalizácie. V roku 2019 by sa kryptomena ETC mohla ukázať ako dobrá investícia, pretože táto platforma je obľúbená ľuďmi, ktorí stále uprednostňujú konsenzus PoW.

Podrobnejšie informácie o tom, ako Ethereum Classic funguje a v čom sa líši od Etherea, nájdete tu.

3. BASIC ATTENTION TOKEN (BAT)

Token BAT sa stal synonymom prehliadača Brave, prehliadača založeného na Chrome, ktorý bol vytvorený na základe potreby chrániť užívateľov pred maleware a čímkoľvek, čo by mohlo potenciálne ovplyvniť užívateľa a jeho súkromie. Vzhľadom na to, že zachovanie súkromia užívateľov bude i naďalej dôležitým aspektom väčšiny kryptografických platforiem v nasledujúcich rokoch, token BAT sa môže ukázať ako vynikajúca dlhodobá investícia.

Viac informácií o tomto tokene a jeho fungovaní nájdete v našom článku tu: Základy o BAT.

2. NEO (NEO)

Kryptomena NEO sa v roku 2018 dostala do stredu pozornosti, lebo pokračuje vo svojom úsilí stať sa alternatívou pre prevody aktív. Napriek tomu, že sa dá porovnať s Ethereom, NEO sa líši od väčšiny ostatných platforiem vďaka trom jedinečným aspektom: NEO token nie je deliteľný, využíva dvojstupňový platobný systém (NEO a GAS) a využíva inteligentné zmluvy. Mnoho špekulantov hovorí, že NEO bude jedným z najväčších projektov roku 2019.

O tomto zaujímavom tokene si môžete prečítať viac tu: Čo je NEO a GAS.

1. 0X (ZRX)

V roku 2018 došlo v kryptosfére k nárastu počtu decentralizovaných búrz, ale i napriek tomu je mnoho investorov, ktorí nevedia, že väčšina týchto decentralizovaných búrz bola postavená pomocou protokolu 0x, otvoreného protokolu umožňujúceho obchodovanie s tokenmi ERC-20 priamo v sieti Ethereum. V priebehu rokov sa 0x ukázalo byť veľmi zaujímavým projektom, ktorý dosahoval jeden vývojový míľnik za druhým. Už len to je dobrý dôvod, prečo by 0x token mohol byť veľmi dobrou investíciou v roku 2019.

O tejto zaujímavej alternatíve Vám veľmi skoro predstavíme podrobnejší samostatný článok. Spomínali sme ju napríklad v tomto staršom článku: Ktoré kryptomeny majú šancu prežiť, aj keby bublina praskla. 

Záver

Súhlasíte s týmto výberom? A pokiaľ nie, aký je váš súkromný rebríček top 10 kryptomien pre rok 2019? Podeľte sa v komentároch alebo na našej FB stránke.

Zdroj:
coindoo.com

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Tento článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazin napísala Denisa F.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre