Tom Lee už nebude predpovedať cenu Bitcoinu

Novinky Bitcoin odštartuje rast
Bitcoin odštartuje rast. Zdroj: Shutterstock.com/Wit Olszewski
BITmarkets BITmarkets

Tak a máme tu posledný deň roka 2018. Dnes už môžme s určitosťou povedať, že sa nestal žiadny vianočný zázrak. Cena Bitcoinu a s ním i väčšiny kryptomien skončila v tomto roku vo výrazných mínusových číslach.

Pohľad na cenu BTC v roku 2018

Ako vidíme na grafe vyššie, cena BTC klesla z januárových 17 000 USD na dnešných cca 4 00 USD. Takže medvede tento rok jednoznačne zvíťazili. Onedlho sa začne rok 2019. Ako sa bude Bitcoin a kryptotrh vyvíjať? V tomto roku sme zaznamenali viacero predpovedí, či už negatívnych, alebo pozitívnych. Dnes to vyzerá tak, že osobnosti, ktoré predpovedali ceny Bitcoinu začínajú byť opatrné. Jedným z nich je aj Tom Lee.

Tom Lee oznámil, že už nebude predpovedať ceny Bitcoinu

Tom Lee, vedúci analytik spoločnosti Fundstrat, sa vždy vyjadroval pozitívne voči Bitcoinu. Bez ohľadu na to, o koľko to padlo, alebo aké zlé sa to bolo za posledný rok. Lee vždy v pozadí podporoval nadšencov a tvrdých fanúšikov v tom, že ich obľúbená kryptomena sa nakoniec vráti späť na výslnie.

Začiatkom tohto roka Lee šokoval kryptokomunitu, keď predpovedal, že BTC bude koncom roka 2018 na cene približne 25 000 dolárov. Neskôr v roku znížil svoju predpoveď na 20 000 USD, potom na 15 000 dolárov len pred niekoľkými týždňami. Nakoniec Lee v správe z 13. decembra 2018 svojim klientom vysvetlil:

“Sme unavení z ľudí, ktorí sa nás pýtajú na cieľové ceny. Z dôvodu vlastnej volatility v kryptografii prestaneme poskytovať akékoľvek časové rámce na realizáciu reálnej hodnoty.” 

Aj iní sa mýlili

Ale aby sme boli spravodliví. Lee, nie je jediný, kto v roku 2018 predpovedal veľké veci na Bitcoine. Napríklad Mike Novogratz z Galaxy Digital predpovedal, že otec krypta v roku 2018 skončí na obrovských 40 000 dolároch – dvojnásobku voči decembru 2017. Aj on neskôr zmenil svoju predpoveď až na 9 000 dolárov, ani to sa nestalo.

Tip redakcie: Jednu z predikcií urobil aj John McAfee. Môže ale na to doplatiť.

Arthur Hayes – generálny riaditeľ spoločnosti BitMEX – urobil jednu z najvážnejších predpovedí zo všetkých pre rok 2018. Tvrdil, že BTC skončí na 50 000 dolároch. Odvtedy stiahol svoje vyhlásenie a naznačuje, že prakticky toto číslo vytiahol z rukáva:

“Bol som býčí a vybral som si pekné guľaté číslo so psychologickým významom.”

Na záver

Ostáva nám len zaželať kryptomenám a všetkým, ktorí s nimi zažili ťažký rok 2018, aby im to rok 2019 bohato vynahradil.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.